فیلترهای سرامیکی ریخته گری

دستگیری اعضای باند کپی کارت‌های بانکی

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا از شناسایی و دستگیری دو نفر از اعضای باند کپی کارت های بانکی و برداشت غیرمجاز از حساب مالی هموطنان در استان همدان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی اظهارکرد: براساس اجرای طرح عملیاتی پیش‌دستانه مشخص شد دو نفر از مجرمان سابقه‌دار که در پوشش فروشنده سیار در استان همدان اقرار به کپی کارت های بانک هموطنان کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا ادامه داد: پس از دستگیری این افراد و بررسی ادوات مجرمانه در اختیار، مشخص شد مجرمان توانسته بودند با این ترفند نسبت به کپی غیرمجاز ۴۰۰ قطعه کارت عابر بانک هموطنان مبادرت کنند که بلافاصله با تمهیدات فنی ضمن اطلاع رسانی نسبت به تغییر رمز کارت بانکی آن ها اقدام شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، پاشایی تاکید کرد: با توجه به اجرای طرح عملیاتی مشابه علیه مجرمان، کپی کارت های بانکی در کشور و اطلاع رسانی های آموزشی صورت گرفته وقوع این گونه جرایم در کشور در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته اما با توجه به افزایش خرید و سفرهای نوروزی هموطنان گرامی همواره باید مراقب ترفند کلاهبرداران سایبری باشند و از واگذاری کارت و رمز به فروشندگان خودداری کنند و تمامی عملیات بانکی شامل کشیدن کارت و وارد کردن رمز را خود انجام دهند و به صورت نوبه ای نسبت به تغییر رمز کارت بانکی خود اقدام کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هشدار مدیریت بحران نسبت به انباشت آلاینده‌های جوی در استانتهران

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

اعطای جایزه بین‌المللی انگلستان به طرح پلازای متروی میدان جهاد-تایمز

 هادی حق‌بین با اشاره به کسب جایگاه نخست طرح پلازای متروی میدان جهاد در جایزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *