چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

دستگیری بیش از ۹۵۰۰ تن به دلیل قاچاق در فرودگاه‌های کشور

رئیس پلیس پیشگیری فراجا از دستگیری بیش از ۹۵۰۰ نفر در فرودگاه‌های کشور به دلیل قاچاق کالا، ارز و موادمخدر از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر در تشریح اقدامات هشت ماهه پلیس فرودگاه‌های کشور گفت:‌ همکاران من در پلیس فرودگاه‌های کشور امنیت ۵۹ فرودگاه در سراسر کشور را به عهده دارند و همگام با توسعه فرودگاه‌ها نقش کاربردی و به‌سزایی در تأمین امنیت و توسعه صنعت هوانوردی داشته‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با تاکید بر اینکه با حضور پلیس مأموریت‌های خاص و رسیدگی به سایر امور تأمینی در فرودگاه انجام می‌گیرد تصریح کرد: لازمه توانایی در انجام چنین مأموریت‌های مهم و حیاتی، برخورداری از امکانات و تجهیزات نوین و پیشرفته و ارائه آموزش‌های تخصصی به کارکنان است که پلیس فرودگاه در این خصوص پیشرو است.

وی با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی وقوع سرقت در فرودگاه‌های کشور، در خصوص میزان کشفیات کالای قاچاق در این پلیس گفت : در هشت ماهه سال جاری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۱۲۰۹ نفر دستگیر و مقادیر قابل توجهی کالا، طلا و ارز قاچاق به ارزش تقریبی بیش از ۱۷۵۴ میلیارد ریال کشف و ضبط شد .

بر اساس اعلام سایت پلیس، بنی‌اسدی‌فر در خصوص میزان کشفیات مواد مخدر در این پلیس نیز گفت : در هشت ماهه سال جاری در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر ۸۴۴۶ نفر دستگیر و مقدار یک تن و ۷۷۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روانگردان کشف و ضبط شده است .

وی با اشاره به بهره گیری از روش‌های اطلاعاتی و تجهیزات و امکانات نوین کمک بازرسی گفت: خوشبختانه این پلیس تخصصی در زمینه کشف مواد مخدر، توفیقات بسیار خوبی به واسطه بهره گیری از دانش و اطلاعات روز به دست آورده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

تاکید رادان بر ضرورت حضور متفاوت پلیس در حوزه امنیت

رئیس پلیس کشور با تاکید بر اینکه نوروز نشانه‌ای برای شروع خدمات‌رسانی مضاعف به مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *