آخرین خبرها

دنیامالی: مجلس به دنبال مدیریت قیمت‌ها در صنعت هوایی است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: این کمیسیون به دنبال این است که تا جای ممکن قیمت تمام شده در صنعت هواپیمایی کشور را کاهش داده تا افزایش قیمت ها در این حوزه مدیریت شود.

احمد دنیامالی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به گرانی قیمت بلیت هواپیما و اثرات آن بر صنعت گردشگری کشور، بیان کرد: در موضوع مسافرت هوایی آنچه که قبل از قیمت بلیت برای ما مهم است، بحث ایمنی است، به هر حال استانداردهایی که در این حوزه وجود دارد بسیار محکم است. با توجه به اینکه محدودیت زیادی برای تامین قطعات هواپیما داریم، قیمت تمام شده تامین قطعات بالاتر از حد معمول است.

صنعت هواپیمایی در حوزه گردشگری نقش تعیین کننده ای دارد

وی در ادامه اظهار کرد: از یک طرف ما الزام داریم که مسائل ایمنی را رعایت کنیم تا سوانح هوایی نداشته باشیم از سوی دیگر اقتصادی بودن قیمت بلیت هواپیما برای ما مهم است. صنعت هوانوردی جزو صنایع تعیین کننده در حوزه گردشگری است. اگر این صنعت دچار اختلال شود حداقل ما در حوزه گردشگری ملی دچار مشکل جدی خواهیم شد.

نماینده مردم بندرانزلی در گفت:  قیمت بلیت ایرلاین های مطرح خارجی نیز افزایش یافته است. ما هم مشکل گران شدن صنعت هواپیمایی در سطح دنیا را داریم و هم مشکل نرخ برابری که در تبدیل ریال به ارزهای خارجی وجود دارد. این گرانی ها سبب شده تا هم گردشگرهای ورودی به کشور و هم گردشگرهای خروجی تحت تاثیر قرار بگیرند. از طرف دیگر ما معتقد هستیم که باید گردشگری داخلی را با برخی از تسهیلات تقویت کرد.

مجلس به دنبال کاهش قیمت بلیت هواپیما است

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما در کمیسیون عمران مجلس به دنبال حل مشکل گرانی بلیت هواپیما هستیم و به زودی با شخص وزیر و دست اندرکاران این بخش نشستی خواهیم داشت. حتی از ایرلاین های بخش خصوصی نیز دعوت خواهد شد.

دنیامالی در پایان اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم تا جای ممکن عوارض و حقوقی که ایرلاین ها در فرودگاه ها باید بپردازند را کاهش داده و به طور کلی هدفگذاری ما کاهش قیمت تمام شده در این حوزه است تا افزایش قیمت ها در حوزه صنعت هوایی مدیریت شود.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *