فیلترهای سرامیکی ریخته گری

دومین اقتصاد بزرگ جهان زمستانی شد

رسانه دولتی چین اعلام کرد: بازده اقتصادی چین احتمالا امسال از ۱۲۰ تریلیون یوان (۱۷.۲ تریلیون دلار) فراتر خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، اختلالات ناشی از کووید، تقاضای ضعیف‌ در داخل و خارج از کشور و رکود دارایی‌ها، دومین اقتصاد بزرگ جهان را در سال جاری با مشکلاتی مواجه کرده است. هان ونسیو در امور مالی و اقتصادی این کشور اظهار کرد: بین رشد اقتصادی و هدف مورد انتظار تعیین‌شده در ابتدای سال فاصله وجود دارد اما بسیاری از شاخص‌های دیگر بهتر بودند.

بر اساس محاسبات رویترز بر اساس داده‌های رسمی، انتظار هان مبنی بر اینکه کل بازده اقتصادی از ۱۲۰ تریلیون یوان در سال ۲۰۲۲ فراتر رود، معادل ۴.۹ درصد افزایش تولید ناخالص داخلی نسبت به سال گذشته است.

اقتصاد چین در سه فصل اول سال فقط سه درصد رشد کرد. بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند که این نرخ برای کل سال در همان نرخ و بسیار کمتر از هدف رسمی حدود ۵.۵ درصد باقی بماند. پیش‌بینی رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم با توجه به بادهای مخالف کوتاه‌مدت، منفی چهار درصد در سه ماهه کاهش دارد که پیش‌بینی کل سال ما را به ۲.۶ درصد کاهش می‌دهد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تسریع در تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی در بندرامام

در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی شین هوا منتشر شد، چین بر تثبیت اقتصاد ۱۷ تریلیون دلاری خود در سال ۲۰۲۳ تمرکز خواهد کرد و تعدیل‌های سیاستی را برای اطمینان رسیدن به اهداف افزایش خواهد داد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز چه می‌گذرد؟

در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز چه می‌گذرد؟

نشست فوق‌العاده وزارتی هفتمین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) از روز گذشته به‌طور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *