فیلترهای سرامیکی ریخته گری

«راز‌های زیارت اربعین» منتشر شد

راز‌های زیارت اربعین

دیدارنیوز: کتاب «راز‌های زیارت اربعین» اثر محمد سند در ۱۷۶ صفحه منتشر شد.

به نقل از روابط عمومی موسسه بوستان کتاب، کتاب «راز‌های زیارت اربعین» اثر محمد سند با تحقیق ابراهیم حسین بغدادی و ترجمه محمد خنیفرزاده در ۱۷۶ صفحه در مجتمع فرهنگی فاطمیه اصفهان تهیه و به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

نویسنده اثر حاضر مطالب ارزنده‌ای درباره فلسفه زیارت اربعین و وسعت انعکاس آن بر روح و روانِ بشر بیان کرده است. کشش و شیفتگی شدیدی که این شعیره مقدس به حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) به طور ویژه و به دیگر شهدای کربلا به طور عام در وجود ما می‌دواند، کانون توجه ما در این کتاب است؛ چیزی که موجب می‌شود روحیه باصفای انسان با ایمان در جامعه‌ای که در آن به سر می‌برد، ممتاز و برجسته کند و نمونه فاخری از همزیستی بر پایه عشق و محبت الهی را در میان همنوعان خود رقم زند.

این کتاب در سه فصل تألیف شده است؛ فصل اول با عنوان «زیارت اربعین، تعالی‌بخش فطرت انسانی» نیروی محرک در زیارت اربعین، مهدویت در امتداد عاشورا و شعایر حسینی و نظارت مداوم کشور‌ها بر زیارت اربعین را بررسی کرده و حرمت مناسبت و موسم اربعین، سکولاریسم نوین و زیارت امام حسین (علیه السلام) و دلیل تمرکز بر زیارت امام حسین (علیه السلام) را شرح داده و گنبد حسینیِ آسمان و تربت روحانی آن، حورالعین، پرتوی از نور حسین (علیه السلام) و دیدار امام حسین (علیه السلام) و فراموشی حوریان را به نگارش درآورده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ۹۰۰ هزار ایرانی در انتظار سفر به خانه خدا هستند-تایمز

نویسنده در فصل دوم با عنوان «زیارت اربعین، تمدن یا حکومت» ابعاد زیارت اربعین امام حسین (علیه السلام)، قرآن کریم و فرهنگ و تمدن و قواعد جهانی نظام اهل بیت (علیه السلام) را بیان کرده و جایگاه علمی نظام حوزه در پژوهش‌های غربیان، راز موفقیت نظام تشیع و راز‌های قواعد حاکم بر نظام اهل بیت (علیه السلام) را مورد تأکید قرار داده است.

«فلسفه شعایر حسینی» عنوان سومین و آخرین فصل از کتاب حاضر است که در آن یعقوب و گریه او بر یوسف (علیه السلام)، شعار حضرت مهدی (عج) و اهل بیت (علیه السلام) قطب و محور مودت تبیین شده و تفاوت‌های اسلام عمومی با اسلام ایمانی، فلسفه ولایت و رجعت سران عدالت الهی به رشته تحریر درآمده است.

برشی از اثر:

* سیاسی‌سازی الهی

مادامی که سیاسی‌سازی شعایر در راستای سیاست‌های الهی و با افق‌های گسترده و مطابق اصول آن و در فضای خالی از کدورت‌ها و تعصب‌های بیجا و مصلحت طلبی‌های سیاسی باشد، آن هم با مرکزیت معصوم و مکتب اهل بیت (علیه السلام) و برنامه ثقلین، البته به این گونه سیاسی‌سازی شعایر پاسخ «آری» خواهیم داد. برنامه‌ای که نزد ثقلین است، بار‌ها بزرگتر و جامع‌تر از برنامه پیشنهادی گروه‌ها و قومیت‌ها یا جناح‌های خاص است. برنامه و طرح اهل بیت (علیه السلام) دربرگیرنده برنامه‌هایی برای گروه‌ها و قومیت‌ها و بلکه همه جمعیت‌های جهان در ضمنِ سعادت و خوشبختی همه مؤمنان و بلکه همه مسلمانان و فراتر از آن، همه مردم دنیا و حتی همه موجودات است؛ این برنامه با اقدامات امام مهدی (عج) که دربرگیرنده انوار و تعالیم مکتب اهل بیت (علیه السلام) است، آغاز می‌گردد و در همه مناطق زمین نشر می‌یابد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تجهیزات هلال احمر جزو امکانات راهبردی کشور است/ ذخایرانبارهای امدادی را بی‌برنامه هزینه نکنیم

به سیاسی‌سازی شعایر اگر با هدف اجرای عدالت و استوار ساختن تعقل و رشد عقلانیت و گسترش روحانیت و معنویت در همه مناطق، با شعار اهل بیت (علیه السلام) باشد، البته باید آری گفت.

شعار و هدف در این نوع از سیاسی سازی، همانند شعار برنامه جامع مهدوی است که زمین را سرشار از عدل و داد و نبوت و دولت می‌کند.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www. bustaneketab. ir مراجعه کنند.


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

اعطای جایزه بین‌المللی انگلستان به طرح پلازای متروی میدان جهاد-تایمز

 هادی حق‌بین با اشاره به کسب جایگاه نخست طرح پلازای متروی میدان جهاد در جایزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *