فیلترهای سرامیکی ریخته گری

راه‌اندازی بیش از ۵۰۰ پروژه دانش‌بنیان و استارت‌آپ توسط ستاد اجرایی فرمان امام

ایسنا/مرکزی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از راه‌اندازی افزون بر ۱۰۰ پروژه دانش بنیان و ۴۰۰ استارت‌آپ در این ستاد خبر داد.

سیدمصطفی سیدهاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای حمایت از فناوران و طرح‌های دانش بنیان، گام‌های بلندی برداشته است و با تشکیل موسسه دانش بنیان به عنوان بزرگترین موسسه دانش بنیان در سطح کشور، توانسته است براساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رتبه دوم فعالیت‌های دانش بنیان کشور را کسب کند و این بیانگر آن است که برای جوانان، فناوران و فعالیت‌های دانش بنیان ارزش قائلیم و مورد حمایت همه جانبه قرار خواهند گرفت.

وی افزود: فعالیت در حوزه دانش‌بنیان با سایر فعالیت‌ها در حوزه تولید متفاوت و اغلب ریسکی است، چون ممکن است از ۱۰ محصول دانش‌بنیان یکی به نتیجه برسد. با این حال افزون بر ۱۰۰ پروژه دانش بنیان و ۴۰۰ استارت‌آپ در این ستاد راه‌اندازی شده است.

سیدهاشمی با تاکید بر اینکه در ورود به فعالیت‌های دانش بنیان هیچ محدودیتی وجود ندارد، گفت: صنایع دارویی، کشاورزی، تامین قطعات مورد نیاز صنایع پتروشیمی، تامین نیازهای نیروگاه ها و … از موضوعات مهمی است که ستاد اجرایی فرمان امام فعالیت دانش بنیان انجام داده و برای ورود به سایر حوزه‌ها نیز محدودیتی وجود ندارد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اقتدار بانک مرکزی ایران، پول‌های بلوکه شده را آزاد کرد/پیشنهاد ایجاد پول مشترک ایرانی- عربی

وی در ادامه با اشاره به افتتاح کارخانه تمام‌ایرانی دانش بنیان تولید آلومینای آلفا به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ساوه اظهار کرد: با افتتاح این واحد تولیدی شاهد عرضه محصولات دانش بنیان در شهرستان ساوه هستیم. خط تولید آلومینای ذوب سفید در کشور وجود نداشت، اما با تلاش متخصصان و فناوران ستاد اجرایی، دانش آن برای ایران اسلامی به ارمغان آمد و با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی ستاد در مدت زمان یکسال، این محصول کاملا ایرانی تولید و عرضه شد.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال مستقیم برای ۷۰ نفر نیروی انسانی متخصص در این کارخانه اظهار کرد: تا به امروز واردات این محصول ۳۶ الی ۴۰ میلیون دلار برای کشور هزینه داشته ولی افتتاح کارخانه موجب جلوگیری از خروج ارز از کشور می شود و این محصول برای صنایع نسوز با قیمت مناسب و کیفیت بالا در اختیار بهره‌برداران قرار می‌گیرد که در گذشته به سختی و با قیمت گران و کیفیت پائین وارد کشور می‌شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  صدور سند مالکیت برای اراضی کشاورزی تا پایان سال ۱۴۰۴

وی با اشاره به اهداف توسعه‌ای تولید محصول تولید آلومینای آلفا اظهار کرد: در چشم‌انداز توسعه‌ای برای تولید مواد اولیه کوره‌های آهک، محصولاتی نظیر کاشی‌ها و سرامیک‌ها که به شدت نیازمند صنایع نسوز هستند، برنامه داریم.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

سرمایه‌گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد ریالی در اراضی سازمان ملی زمین و مسکن-تایمز

ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه   طرح بزرگ نهضت ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *