آخرین خبرها
فیلترهای سرامیکی ریخته گری

رخداد خوشه‌لرزه‌ای جدید در مشگین‌شهر اردبیل/ثبت دو زلزله بزرگتر از ۵ در مرز «فارس» و «هرمزگان»

در هفته گذشته وقوع دو زلزله بزرگتر از ۵ در استان فارس، موجب رخداد دو زمینلرزه در استان هرمزگان با بزرگای ۳.۷ در رویدر و ۳.۵ در حاجی آباد این استان شد، ضمن آنکه خوشه لرزه‌ای دیگر در مشگین شهر استان اردبیل رخ داد.

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته خوشه‌های لرزه‌ای خوی استان آذربایجان غربی ادامه داشت، ولی خوشه لرزه‌ای دیگری در مشگین‌شهر استان اردبیل ایجاد شد. این شهر با زلزله‌های ۲.۵، دو زلزله ۲.۸، زلزله ۲.۹، ۳.۱ در عمق ۶ و ۳.۱ در عمق ۴ کیلومتری و ۳.۳ لرزید.

در مرز بین استان فارس و هرمزگان نیز دو زمینلرزه رخ داد. کانون این رخداد لرزه‌ای در درز استان فارس با بزرگای ۵.۲ و ۵.۵ بوده است و متعاقب آن زلزله‌هایی در رویدر استان هرمزگان با بزرگای ۳.۷ و در حاجی آباد استان هرمزگان به بزرگای ۳.۵ به ثبت رسید.

نوشهر استان مازندران نیز با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ لرزید. جزئیات زمینلرزه‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۹ بهمن

در کیانشهر استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۸ کیلومتری به ثبت رسید و رومرکز آن در ۱۷ کیلومتری کیانشهر، ۲۱ کیلومتری کوهبنان و ۳۳ کیلومتری راور این استان بوده است.

یکشنبه ۳۰ بهمن

چاه دادخدای استان کرمان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۷ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۵۲ کیلومتری چاه داد خدا و ۷۴ کیلومتری زهکلوت استان کرمان و ۷۶ کیلومتری گلمورتی استان سیستان و بلوچستان بوده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  زمین‌لرزه ۶.۳ ریشتری در فیلیپین

دوشنبه اول اسفند

تخت استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۲۷ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۸ کیلومتری تخت، ۱۴ کیلومتری قلعه قاضی و ۴۳ کیلومتری سرگز این استان گزارش شد.

در شول‌آباد استان لرستان زلزله ۲.۷، در انبارالوم استان گلستان زلزله ۲.۸، در شهداد استان کرمان زلزله ۲.۹، در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۷، در خورموج استان بوشهر زلزله ۲.۵ و در مشگین شهر استان اردبیل دو زلزله ۲.۹ رخ داد.

در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵، ۲.۸، ۳.۸ در عمق ۵ کیلومتری به ثبت رسید.

قلعه قاضی استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۴ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۳۱ کیلومتری قلعه قاضی، ۳۷ کیلومتری فین و ۳۸ کیلومتری تخت این استان گزارش شد.

سه شنبه ۲ اسفند

در مشگین شهر استان اردبیل زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۶ کیلومتری رخ داد و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۱۴ کیلومتری مشگین شهر، ۲۶ کیلومتری لاهرود و ۳۲ کیلومتری سرعین این استان بوده است. زلزله ۳.۱ در عمق ۶ کیلومتری، ۲.۵، ۳.۱ در عمق ۴ کیلومتری و زلزله ۲.۸ از دیگر رخدادهای این منطقه بوده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  برخورد سواری آریو با سمند دو مصدوم داشت

دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۹ کیلومتری لرزید و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۱۷ کیلومتری دهدشت و ۳۱ کیلومتری لنده استان کهگیلویه وبویراحمد و ۲۱ کیلومتری بهبهان استان خوزستان بوده است. زلزله ۲.۶ از دیگر رخدادهای این منطقه است.

در هشتبندی استان هرمزگان زلزله ۲.۸ رخ داد.

درز استان فارس زمینلرزه‌ای به بزرگای ۵.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۲۲ کیلومتری درز استان فارس، ۲۳ کیلومتری رویدر و ۵۰ کیلومتری فین استان هرمزگان بوده است.

رویدر استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ لرزید. عمق این زلزله در ۹ کیلومتری و رومرکز آن در ۲۱ کیلومتری رویدر و ۵۰ کیلومتری فین استان هرمزگان و ۲۴ کیلومتری درز استان فارس گزارش شد.

حاجی‌آباد استان هرمزگان نیز با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۳۴ کیلومتری حاجی‌آباد، ۳۸ کیلومتری فارغان و ۴۱ کیلومتری فین این استان به ثبت رسید.

چهارشنبه ۳ اسفند

در مشگین‌شهر استان اردبیل زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

درز استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۵.۵ در عمق ۱۱ کیلومتری و زلزله ۲.۸ را تجربه کرد.

خوی استان آذربایجان غربی با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۸ کیلومتری لرزید.

یزدانشهر استان کرمان زلزله ۲.۶، راور استان کرمان زلزله ۲.۵ و آرادان استان سمنان زلزله ۲.۷ را تجربه کردند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  توفان شدید در میانمار قربانی گرفت

پنج‌شنبه ۴ اسفند

گزیک استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۵ و فاروج استان خراسان شمالی زلزله ۲.۵ را تجربه کردند.

شهداد استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۷ کیلومتری زمین لرزید که کانون آن در ۳ کیلومتری شهداد، ۱۸ کیلومتری اندوهجرد و ۲۶ کیلومتری سیرچ این استان بوده است.

جمعه ۵ اسفند

در سرجنگل استان سیستان و بلوچستان زلزله‌ای به بزرگای ۳ رخ داد که عمق آن در ۲۳ کیلومتری زمین و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۴۷ کیلومتری سرجنگل و ۷۸ کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل این استان و ۹۲ کیلومتری محمدآباد ریگان استان کرمان بوده است.

در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹ و در مصیری استان فارس زلزله ۲.۸ رخ داد.

نوشهر استان مازندران زلزله ۳.۵ در عمق ۱۱ کیلومتری را تجربه کرد که کانون این زمینلرزه در ۷۷ کیلومتری نوشهر، ۷۸ کیلومتری چالوس و ۸۰ کیلومتری کلار آباد این استان بوده است.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

جمع‌آوری بیش از ۱۷۰۰۰ تن پسماند در پیاده‌روی اربعین در مرزها و شهرهای عراق

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، حسین نظری امروز در جریان یکصدوهفتادونهمین جلسه شورای شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد