فیلترهای سرامیکی ریخته گری

رشد جهشی گردشگران در تهران

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران می‌گوید: تعداد گردشگران در اماکن تفریحی و توریستی تهران در مقایسه با سال‌های گذشته رشد چشمگیر و جهشی دارد.

به گزارش ایسنا، تهران که در تعطیلات نوروز از سوی ستاد خدمات سفر به عنوان یکی از استان‌های خلوت برای مسافرت نوروزی پیشنهاد شده است، به گفته پرهام جانفشان ـ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان ـ روزهای شلوغی را به‌ویژه در موزه‌ها و مراکز تفریحی سپری می‌کند.

او بدون آن‌که آماری از این میزان رشد چشمگیری که اشاره کرده است، بدهد، گفت: مجموع آمار ورودی به موزه‌ها و کاخ موزه‌ها و اماکن تفریحی و گردشگری، از جمله مجموعه گردشگری عباس‌آباد، برج میلاد، دریاچه چیتگر و همچنین رشد ضریب اشغال اماکن اقامتی حاکی از رشد جهشی و قابل‌توجه گردشگران و مسافران نوروزی نسبت به میانگین چند سال گذشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران همچنین اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد ظرفیت تعدادی از مراکز اقامتی تهران در تعطیلات نوروز امسال تکمیل شده که در تهران بی‌سابقه بوده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مه غلیظ در جاده چالوس و کاهش دید رانندگان

جانفشان همچنین گفت: با بازگشت شهروندان از سفر، پیش‌بینی می‌شود از ششم فرودین‌ماه تقاضا برای تهرانگردی بیشتر از هفته اول تعطیلات شود.

بنابر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کاخ گلستان به عنوان تنها میراث جهانی تهران از ۲۶ اسفندماه تا اول فروردین ماه ۵۴ هزار و ۸۹۳ بازدید داشته، کاخ نیاوران نیز با ۹۵ درصد رشد بازدید در سه روز پایانی سال ۱۴۰۰ مواجه شده و در کاخ سعدآباد از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه تا پایان روز یکشنبه ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰، تعداد بازدیدکنندگان ۵۶۲۸ نفر بود و این تعداد در روز اول فروردین ماه به ۹ هزار نفر رسید.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

جلیل محبی: این گشت ارشاد کار دولت است!

دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلیل محبی در پاسخ به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *