فیلترهای سرامیکی ریخته گری

رشد ۳ درصدی اهدای خون در کشور/ "لرستان" رکورددار رشد اهدای خون کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز،‌ بشیر حاجی‌بیگی؛ سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با اعلام این که طی ۵ ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار اهدای خون در کل کشور بیش از ۳ درصد رشد را نشان می‌ دهد؛ اظهار کرد: استان لرستان با بیش از ۴۱ درصد، استان خراسان شمالی با نزدیک به ۱۹ درصد و استان کرمان با بیش از ۱۵ درصد بالاترین رشد آمار اهدای خون را در این بازه زمانی به خود اختصاص داده‌ اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون افزود: طی مدت زمان یاد شده استان تهران بیش از ۱۶ درصد از کل اهدای خون کشور را با دریافت ۱۶۰ هزار و ۳۴۹ واحد خون از اهدا کنندگان تهرانی به خود اختصاص داده است. پس از استان تهران استان فارس با بیش از ۷ درصد و استان خراسان رضوی با نزدیک به ۷ درصد از اهدای خون کل کشور در رتبه‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به شاخص بیش از ۴ درصدی اهدای بانوان در کشور طی ۵ ماهه اول سال گفت: بانوان باید بیش از گذشته در عرصه اهدای خون مشارکت داشته باشند و سهم خود را در این زمینه به دست آورند و اهدای خون را یک کار مردانه تلقی نکنند زیرا بخش مهمی از خون اهدایی صرف بانوان و مادران در حین زایمان و نوزادان نیازمند به خون و فراورده می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - افسردگی یکی از شایع ترین مشکلات بهداشت روان

حاجی بیگی ادامه داد: هم اکنون بانوان استان لرستان با شاخصی نزدیک به ۹ درصد در مقام اول، بانوان خراسان شمالی با شاخص اهدای نزدیک به ۸ درصد در مقام دوم و بانوان استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، قزوین و کردستان، به طور مشترک با شاخص نزدیک به ۷ درصد در جایگاه سوم قرار می‌گیرند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران شاخص اهدای مستمر کشور را با اندکی افزایش نسبت به ۵ ماهه اول سال گذشته بیش از ۵۳ درصد عنوان کرد و افزود: هم اکنون ۵۲۷ هزار و ۳۸۵ واحد از خون اهدایی توسط اهدا کنندگان مستمر تامین می‌شود.

 وی اهدای خون را کاری مستمر و همیشگی خواند و گفت: همیشه بیمارانی برای درمان، چشم انتظار اهداکنندگان خون هستند زیرا تنها درمان آنها، در رگ مردم سخاوتمندی است که با اهدای خون خود زندگی می‌بخشند.

حاجی بیگی از همه هموطنان خصوصا بانوان و جوانان دعوت کرد تا با اهدای خون ضمن نجات جان هموطنان، الگویی برای خانواده و همسن و سالان خود باشند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  یوگا و پیلاتس چه تفاوت هایی دارند

 انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

تصویر روز ناسا: مسیه ۶۶ از نزدیک-تایمز

۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ نجوم و فضا کهکشان مارپیچی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *