فیلترهای سرامیکی ریخته گری

رشد ۵درصدی مخاطبان سینما در روز نیم‌بها/ فسیل بالاخره عقب‌نشینی کرد + نمودار

به‌گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تایمز، روز گذشته درحالی سینمای ایران روز نیم‌بهای خود را سپری کرد که کل مخاطبان این روز براساس آمارهای رسمی سمفا ۲۶۲۴۵۰ هزار نفر ثبت شده که این تعداد از علاقمندان هنر هفتم برای دیدن فیلم مورد علاقه خود در ۳۳۰۶ سانس بلیت خریداری کردند و مجموعاً رقمی معادل ۶۹ میلیارد و ۳۳۶ میلیون و ۲۶۰ هزار ریال به گیشه‌ها واریز کردند.

این درحالی است که مقایسه عملکرد سینماهای کشور در روز گذشته نسبت به یک هفته قبل نشان می‌دهد در چهاردهمین روز از آذر ماه ۱۴۰۲ که اتفاقاً روز نیم بهای سینمای کشور نیز بوده است تعداد مخاطبان کل ۲۴۸۷۳۳ نفر ثبت شده که در ۳۲۶۴ سانس رقمی معادل ۶۵ میلیارد و ۴۳۳ میلیون و ۶۷۰ هزار ریال به گیشه‌ها واریز کرده بودند و با یک حساب سرانگشتی می‌بینیم دیروز شاهد رشد ۵٫۱۵ درصدی مخاطبان سینما نسبت به هفته قبل بوده‌ایم و مجموعاً ۱۳۷۱۷ نفر بیشتر سینما رفتند.

از سوی دیگر با در نظر گرفتن سهم هر یک از فیلم‌های درحال اکران از کل مخاطبان سینماهای سراسر کشور بیانگر این نکته است که همچنان کمدی‌ها یکه‌تاز عرصه نمایش هنر هفتم کشورمان بوده‌اند و روز گذشته ۴ فیلم صدرنشین پرمخاطب که اتفاقاً در ژانر کمدی نیز قرار دارند مجموعاً ۷۵٫۷۳ درصد از کل مخاطبان روز نیم‌بها را به خود اختصاص داده‌اند.

اما نکته جالب توجه اینجاست که با ورود فیلم‌های جدید به فهرست اکران سینماها شاهد کمرنگ‌تر شدن فیلم‌های قدیمی‌تر از جمله فسیل هستیم که بالاخره این فیلم بعد از نزدیک به نه ماه اکران رفته رفته درحال عقب‌نشینی از جایگاه خود است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - اللهم رب شهر رمضان | حاج منصور ارضی

سینما , فیلم , سینمای جهان ,

عملکرد انفرادی فیلم‌ها در روز نیم‌بها

در همین حال بررسی دقیق عملکرد هر یک از فیلم‌های درحال اکران در بیست و یکمین روز آذرماه که روز نیم‌بهای سینمای کشورمان است نشان می‌دهد هتل با سهم ۳۶٫۱ درصدی کل مخاطبان یعنی معادل ۹۴۹۵۵ بلیت فروخته شده برای ۸۲۰ سانس اکران درآمدی معادل ۲۴ میلیارد و ۸۷۲ میلیون و ۶۰ هزار ریال صدر نشین است و به دنبال آن ویلای ساحلی با ۶۸۸۵۹ بلیت فروخته شده معادل ۲۶٫۲۳ درصد کل مخاطبان همین روز در ۶۱۶ سانس اکران و درآمدی معادل ۱۸ میلیارد و ۴۵۰ میلیون و ۶۹۰ هزار ریال جایگاه دوم را به‌نام خود کرده است.

ورود و خروج ممنوع هم با سهم ۶٫۷۹ درصدی معادل ۱۷۸۲۲ بلیت فروخته شده برای ۲۴۰ سانس اکران فیلم درآمدی معادل ۵ میلیارد و ۳۰ میلیون و ۵۲۵ هزار ریال داشت تا به این ترتیب سومین جایگاه را در اختیار گیرد و پس از آن هم فسیل با ۱۷۳۴۹ بلیت فروخته شده برای ۲۳۰ سانس اکران و سهم ۶٫۶۱ درصد از کل مخاطبان درآمدی معادل ۴ میلیارد و ۵۵۷ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال به چهارمین جایگاه بسنده کرد.

اما بچه‌زرنگ دیروز توانست با سهم ۷٫۰۳ درصدی از کل مخاطبان با فروش ۱۸۴۷۵ بلیت برای ۲۹۲سانس درآمدی معادل ۴ میلیارد و ۵۵۶ میلیون و ۶۸۵ هزار ریال جایگاه پنجم را به دست آورد تا به این ترتیب جوجه‌تیغی با فروش ۱۱۹۷۸ معادل ۴٫۵۶ درصد از کل مخاطبان روز نیم‌بها برای ۲۱۱ سانس اکران درآمدی معادل ۳ میلیارد و ۱۶۳ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال به جایگاه ششم برسد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  خودروی ارزان‌قیمت‌تر به سبد خودروی ایثارگران افزودهشد

مسافری از گانورا هم با فروش ۶۳۸۱ بلیت برای ۱۹۲ سانس اکران با سهم ۲٫۴۳ درصدی از کل مخاطبان و درآمد یک میلیارد و ۵۲۱ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال جایگاه هفتم را به دست آورد تا گیج‌گاه با سهم ۱٫۶۴ درصدی از کل مخاطبان دیروز برای فروش ۴۴۳۰ بلیت در ۱۱۴ سانس اکران و درآمدی معادل یک میلیارد و ۱۹۳ میلیون و ۲۳۵ هزار ریالی جایگاه هشتم را در اختیار داشته باشد.

از سوی دیگر حدود هشت صبح با فروش ۳۷۹۱ بلیت برای ۹۴ سانس اکران که سهم ۱٫۴۴ درصدی از کل مخاطبان را داشت درآمدی معادل یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون و ۶۷۵ هزار ریال در کارنامه ثبت کرد تا به این ترتیب در جایگاه نهم جدول فروش روز نیم‌بهای گذشته قرار گیرد و پس از آن نارگیل با سهم ۱٫۶ درصدی از کل مخاطبان با فروش ۴۲٫۰۲ بلیت برای ۷۳ سانس اکران درآمدی معادل یک میلیارد و ۵۸ میلیون و ۹۵ هزار ریال داشت تا به رتبه دهم رضایت دهد.

رتبه یازدهم هم با سهم ۱٫۳۵ درصدی یعنی فروش ۳۵۴۴ بلیت برای ۱۳۸ سانس درآمد ۹۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار ریالی را در کارنامه خود ثبت کرد تا پس از آن سلفی با رستم هم با سهم ۱٫۲۲ درصد از کل مخاطبان و فروش ۳۲۲۳ در ۹۰ سانس اکران و درآمد ۸۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار ریالی در جایگاه دوازدهم قرار گیرد و عامه پسند هم با سهم ۱٫۰۲ درصد یعنی ۲۶۹۲ بلیت فروخته شده برای ۷۲ سانس اکران و درآمد ۸۰۸ میلیون و ۹۰۰ هزار ریالی جایگاه سیزدهم را به خود اختصاص داد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - فیلم | غبارروبی مساجد قم در آستانه ماهرمضان

سینما , فیلم , سینمای جهان ,

شهر هرت هم با فروش ۱۷۶۱ بلیت برای ۳۴ سانس اکران درآمدی معادل ۵۰۵ میلیون و ۸۲۰ هزار ریال داشت تا جایگاه چهاردهم را در اختیار گیرد و پس از آن هم جنگل پرتقال با فروش ۶۵۲ بلیت برای ۱۴ سانس درآمدی معادل ۱۹۷ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال در جایگاه شانزدهم قرار گیرد.

رتبه هفدهم نیز با فروش ۷۳۹ بلیت برای ۱۳ سانس اکران و درآمد ۱۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار ریالی به اخت‌الرضا رسید و سرهنگ‌ثریا با فروش ۶۵۳ بلیت برای ۱۷ سانس اکران و درآمد ۱۵۳ میلیون و ۱۲۵ هزار ریال در جایگاه هجدهم قرار گرفت تا نوزدهمین جایگاه به محصول مشترک ایران ترکیه فیلم هولیا با فروش ۱۶۷ بلیت برای ۶ سانس و درآمد ۳۶ میلیون و ۴۰۰ هزار ریالی برسد.

ستاره بازی فیلم مشترک ایران و آمریکا نیز با فروش ۱۲۰ بلیت در ۲ سانس اکران و درآمد ۳۳ میلیون و ۴۵۰ هزار ریال در جایگاه بیستم ایستاد تا زنبورکارگر با فروش ۳۷ بلیت در یک سانس اکران و درآمد ۷میلیون و ۴۰۰ هزار ریالی در جایگاه بیست و یکم قرار گیرد و نهایتاً آهو با فروش تنها ۷ بلیت برای یک سانس اکران درآمدی معادل ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال داشت تا در جایگاه آخر یعنی رتبه بیست و دوم قرار گیرد.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

فهمیدن معنای حسن ظنّ به خدا در جلد چهارم کتاب «طعم شیرین خدا»-تایمز

جلد چهارم مجموعه کتاب «طعم شیرین خدا» با عنوان «با رشته محبّتت به کجا می‌کشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *