فیلترهای سرامیکی ریخته گری

رونمایی از داروی ضد‌سرطان سیکلوفسفاماید تزریقی برای نخستین بار/ خبر خوش برای بیماران سرطانی

به گزارش خبرگزاری تایمز از کرج، ‌صبح امروز  همزمان با سفر آیت الله ابراهیم رییسی، رییس‌جمهوری به استان البرز از نمونه ساخت داخل داروی سیکلوفسفاماید رونمایی شد. این محصول دانش‌بنیان با عنوان تجاری اندوکسینا در دو دوز ۵۰۰ و ۱۰۰۰ توسط شرکت دانش‌بنیان نانوداروی الوند تولید شده است.

این دارو تحریمی بوده و سالیانه حدود پنج میلیون دلار ارزبری دارد که با داخلی سازی آن مسیر ارزبری مسدود و در اینده زمینه صادرات ان فراهم خواهد شد. میانگین نیاز سالانه حوزه درمان کشور به این دارو ۴۰۰هزار دوز  است که با تولید صد درصد داخلی این فرآورده، نیاز کشور به واردات نمونه‌های خارجی برطرف خواهد شد.

این دارو با کیفیتی مشابه و هم تراز نمونه آمریکایی به بازار دارویی کشور عرضه می‌شود.با تولید سیکلوفسفاماید ساخت داخل، ایران در شمار پنج کشور دارنده فناوری تولید این داروی ضد سرطان قرار خواهد گرفت.سیکلوفسفاماید، دارویی تزریقی است که در ترکیب با سایر داروهای شیمی‌درمانی برای درمان سرطان‌های مختلفی از جمله سرطان خون ،تخمدان، پستان، چشم و … استفاده می‌شود.سیکلوفسفاماید تزریقی در درمان طیف وسیعی از سرطان‌ها از جمله انواع سرطان‌های خون، تخمدان، پستان، چشم کاربرد دارد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - با این کار روند پیری را کُند کنید

تاکنون ۱۰۰ درصد نیاز کشور به این داروی پرمصرف از طریق واردات تامین می‌شده است که علاوه بر ارزبری بالا، کمبود و عدم امکان تامین مستمر آن همواره یکی از دغدغه‌های نظام سلامت و بیماران بوده است تا جایی که بیماران و کادر درمان برای تامین این دارو طی سال‌های اخیر، همواره دچار مشکل جدی بوده اند و در مواقعی ناچار به تامین آن با چندین برابر قیمت از منابع غیر رسمی می‌شدند.

با تولید این محصول برای نخستین بار در کشور، از این پس ضمن صرفه‌جویی در خروج ارز از کشور، امکان دسترسی پایدار بیماران به این داروی ضد سرطان تسهیل خواهد شد.

داروی سیکلوفسفاماید تزریقی در دو دوز ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلی‌گرم تولید شده است و پس از دریافت مجوز‌های مربوطه از سازمان غذا و دارو طی چند ماه آینده در داروخانه‌های کشور توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

پلک‌زدن می‌تواند به تقویت بینایی کمک کند-تایمز

یافته‌های یک پژوهش جدید در ژورنال PNAS نشان می‌دهد که پلک زدن قدرت تحریک شبکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *