فیلترهای سرامیکی ریخته گری

سرقت خانوادگی "یک تُن سنگ فیروزه" با حفاری تونل مخفی در معدن!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، تابستان امسال، مرد جوانی به شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ (ویژه سرقت) رفت و هنگامی که مقابل بازپرس محمد ولدی بیرانوند قرار گرفت، گفت: من صاحب یک معدن سنگ فیروزه در نزدیکی تهران هستم اما چندی قبل یک تن سنگ از معدن سرقت شد، حالا به اینجا آمدم تا شکایتم را ثبت کنم.

پس از تشکیل پرونده بررسی‌های میدانی تیم تحقیق آغاز و در نخستین‌ گام مشخص شد، سارقان با حفاری تونل غیرمجاز به معدن موردنظر راه پیدا کردند و به‌صورت مخفیانه موفق به سرقت یک تن سنگ فیروزه شده و پا به فرار گذاشته‌اند.

اقدامات فنی و اطلاعاتی تیم تحقیق نشان می‌داد، یک مرد میانسال به‌نام داریوش با طراحی یک نقشه حرفه‌ای به‌همراه پسر و داماد خود دست به این سرقت زده‌اند که همین سرنخ کافی بود تا متهمان در یک‌قدمی بازداشت قرار بگیرند.

مأموران پلیس پس از  دریافت این اطلاعات مهم با دستور قضایی، داریوش را به‌اتهام سرقت بازداشت کردند که او در همان تحقیقات ابتدایی به جرم خود اعتراف کرد و گفت: می‌دانستیم ساعت ۹ شب به بعد فردی از معدن موردنظر نگهبانی نمی‌کند به همین خاطر با همراهی داماد و پسرم تصمیم گرفتیم تا نقشه سرقت را عملی کنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  برداشت محصول هویچ از مزارع لرستان

متهم ادامه داد: به‌همراه همدستانم ابتدا یک تونل حفر کردیم و به معدن رسیدیم در آنجا سنگ‌های فیروزه را سرقت کردیم؛ پس از ارتکاب جرم داماد و پسرم با خودرویی که سنگ‌ها در آن ریخته شده بود به مکانی نامشخص رفتند و ما از یکدیگر جدا شدیم که چندی بعد بازداشت شدم.

پس از اعتراف صریح متهم مأموران پلیس از سوی بازپرس پرونده مأموریت یافتند تا با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه ۲ متهم دیگر را شناسایی و سپس نسبت به دستگیری آنها اقدام کنند.

به گزارش تایمز، با دستور محمد ولدی بیرانوند؛ بازپرس شعبه هفتم دادسرای ویژه سرقت، متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات برای دستگیری ۲ مرد فراری ادامه دارد.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

وسعت مراتع کشور ۸۴.۸ میلیون هکتار است-تایمز

ترحم بهزاد مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *