یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سنگبری‌ها مشکل اشتغال دورود را حل می‌کنند

ایسنا/لرستان نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: سنگبری‌ها مشکل اشتغال این شهرستان را حل می‌کنند. 

حسین گودرزی در نشست معاون وزیر تعاون با تعاونگران دورود که ۲۹ آذرماه در سالن اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در جهات مختلف شهرستان دورود یک شهر صنعتی و پیشرو شهری با قدمت در حوزه صنعت در بخش‌های مختلف است.

وی تصریح کرد: زمانی کار پژوهشی در حوزه توسعه در لرستان انجام می‌دادیم در نظام جامع توسعه لرستان اغلب بازنشستگان آن زمان تامین اجتماعی استان از دورود بودند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس خاطرنشان کرد: سابقه صنعت لرستان در دورود است اما مردم یک احساس محرومیت نسبی دارند، روز به روز این صنعت کوچک و راکد و نیمه راکد شد و امروزه به گونه‌ای شده که دورود یکی از شهرهای پرالتهاب ایران است.

گودرزی اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس دوگردان نیروی رزمی داوطلب علاوه بر سپاه و ارتش و … داشتیم.

وی بیان کرد: انتظار داریم مصوبات این سفر به‌گونه‌ای باشد که بعد در جلسه بعد دچار همین ناکامی‌ها نباشیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس عنوان کرد: در سفر نماینده ویژه رئیس جمهور ۱۵ الی ۱۶ طرح در اینجا تصویب شد و به بانک هم ابلاغ شدند عمدتا به بانک رفاه و دو تا هم به بانک توسعه تعاون ولی هیچکدوم از اینها عملیاتی نشد و انتظار می‌رود اینها را احیا کنید.

گودرزی ادامه داد: بانک‌ها با تضامین کشور را قفل کرده‌اند به دلیل معادن سنگی که در شهرستان وجود دارد بیش از ۱۰۰ سنگبری داریم.

وی اظهار کرد: ۵ واحد سنگبری اعتبار ۴۲ میلیارد برای آنها گرفته شد ولی هیچ کدام نتوانستند تضامین مورد قبول بانک را تهیه کنند و پول برگشت خورد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس تصریح کرد: چند طرح نیمه تمام هست که نیازمند اعتبار هستند و انتظار می‌رود میزان تسهیلات اعطایی به شهرستان دورود و ازنا مطابق با شاخص‌های که داریم و مقایسه با دیگر شهرهای استان داده شود. اگر بتوانیم صنایع راکد خود را راه بیندازیم همین کفایت می‌کند.

گودرزی عنوان کرد: سنگبری‌ها مشکل اشتغال دورود را حل می‌کنند، شهری ۲۰۰ هزار نفره با این همه توسعه یافتگی صنعتی بانک توسعه تعاون آن رده چهارم را دارد که باید جایگاه پیدا کند.

انتهای پیام 

حتما ببینید

توقیف ۱۹ لنج صیادی متخلف در صیدگاه بوسیف بندر امام

ایسنا/خوزستان سرپرست یگان حفاظت آبزیان شیلات خوزستان گفت: تعداد ۱۹ فروند لنج صیادی به اتهام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *