فیلترهای سرامیکی ریخته گری

شریفی زارچی: سه بار درخواست ترفیع دادم/ دانشگاه شریف: در مهلت قانونی مستندات علمی ارائه نکردید

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تایمز، پس از اعلام پایان همکاری دانشگاه صنعتی شریف با علی شریفی زارچی، استادیار پیمانی دانشکده مهندسی کامپیوتر، اظهاراتی از سوی اعضای هیئت اجرایی جذب دانشگاه درباره دلایل این تصمیم در این هیئت اعلام شد.

 

اظهاراتی که پس از ساعاتی از سوی شریفی‌زارچی بی پاسخ نماند. وی در تصویری که در صفحه توئیتر خود منتشر کرده مدعی شده سه درخواست برای تبدیل وضعیت مطرح کرده است. ابتدا در ۲۳ اسفند سال ۱۴۰۰  درخواست ترفیع و تبدیل وضعیت استخدامی‌ داشته اما این مسئله در دانشکده بررسی نشده است. دو درخواست دیگر هم چند روز قبل (سه شنبه هفته گذشته) مطرح کرده که بعد از جلسه هیئت جذب و  نهایی شدن تصمیمی اعضا بوده و در دانشگاه تایید نشده است.

دانشگاه صنعتی شریف , دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران , وزارت علوم ,

 

 توضیحات هیئت جذب دانشگاه شریف درباره درخواست های شریفی زارچی

یکی از اعضای هیئت اجرایی جذب شریف در پاسخ به سخنان وی مطلبی را برای  روزنامه دانشگاه صنعتی شریف فرستاد.

وی در این مطلب اعلام کرده است: استاد پیمانی بعد از پنج سال تمدید قرارداد، عملاً نمی‌تواند پایه خود را دریافت کند و در نتیجه پر کردن فرم ترفیع برایش معنا ندارد و باید مراحل تبدیل وضعیت استخدامی را طی کند.

این استاد دانشگاه شریف تصریح کرده ایشان بعد از پنج سال موظف بوده که درخواست تبدیل وضعیت استخدامی را مثل سایر اساتید به صورت حضوری بدهد اما این درخواست را به صورت الکترونیکی داده در صورتی‌ که همه اعضای هیئت علمی شریف می‌دانند این درخواست نباید به صورت مجازی داده شود و مراحل کاملاً حضوری و کاغذی طی می‌شود و امکان ثبت مجازی آن وجود ندارد؛ برای همین درخواستی که با خط قرمز مشخص کرده‌اند، حتی در دانشکده مهندسی کامپیوتر هم بررسی نشده است و در همان مرحله مانده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شکست در انتخابات 1400 عامل برکناری کرباسچی از دبیرکلیکارگزاران/ "مرعشی می‌تواند کاندیدای 1404باشد"

عضو هیئت اجرایی جذب دانشگاه شریف گفته است هیچ‌ کدام از اعضای هیئت علمی درخواست تبدیل وضعیت یا ارتقا را از طریق سامانه انجام نمی‌دهند و این مورد را ایشان کاملاً در جریان‌ است.

وی همچنین تاکید کرده است با توجه به اینکه بعد از پایان ۵ سال، امکان درخواست ترفیع وجود ندارد و فرد باید درخواست تبدیل وضعیت استخدامی بدهد، اگر امتیاز کافی را گرفته باشد، تبدیل وضعیت استخدامی خواهد شد و اگر‌ هم بخش مشخصی از حد نصاب را کسب کرده باشد، قرارداد پیمانی وی برای سال ششم تمدید خواهد شد. پس دو درخواست ترفیع ایشان هم که شش روز پیش و بعد از جلسه هیئت اجرایی جذب، صادر شده و با خط سبز مشخص کرده‌اند، چون در سال هشتم پیمانی ایشان است، عملاً بی‌معنی‌ست.

حقوق شریفی زارچی به دلیل عدم ارائه مستندات علمی به دانشگاه ماهها قطع بود اما اقدامی نکرد

اعظم ایرجی‌زاد استاد تمام دانشکده فیزیک و عضو هیئت اجرایی جذب دانشگاه نیز در این باره به روزنامه شریف گفته است: «اساتیدی که پیمانی هستند، باید درخواست بدهند و فرم‌هایی را که نشان‌دهنده فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی آن‌ها در هرسال است را پر کرده و ارائه کنند. وقتی که موضوع ایشان مطرح شد، ما خواستیم که سوابقشان در جلسه مطرح شود و متوجه شدیم که ایشان فرم‌ها را پر نکرده است. چون معمولاً دانشگاه به اساتیدی که مهلت‌شان تمام شده، نامه اخطار می‌زند، فهمیدیم که چند مرتبه نیز با وی نامه‌نگاری شده است و حتی مسئول جذب دوره مدیریت قبلی دانشگاه هم به ایشان نامه داده بوده تا ایشان فرم‌ها را پر کند و بر اساس آن تمدید قرارداد صورت گیرد و پایه سالانه خود را دریافت کند. از دانشکده هم خواسته بودند تا به وی این اخطارها را اعلام کند رئیس وقت دانشکده هم گفته که ما به ایشان بارها گفتیم اما توجهی نکرده است.”

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مردم ایران برای پیروزی نهایی ملت فلسطین دست به دعابردارند

این استاد می گوید: “حتی حقوق وی هم ماه‌هاست که به این دلیل قطع شده اما همچنان از عنوان استادی دانشگاه استفاده می‌کرده و از طرفی هیچ توجهی به پر کردن فرم‌ها و ارائه مستندات علمی خود نداشته است. یعنی نه درخواست تمدیدی از جانب ایشان ارائه شده و نه درخواست تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی-آزمایشی به دانشگاه داده‌اند و این مسائل هم مربوط به دو سال گذشته بوده است. اینکه چرا این درخواست‌ها را نداده، برای ما هم عجیب بود و از دانشکده خواستیم تا نماینده‌اش در جلسه جذب بیاید و آمد و توضیح داد و همه نامه‌ها را بررسی کردیم و تصمیم‌گیری کردیم”

ایرجی زاد تصریح کرده “وقتی فردی خودش درخواست نمی‌دهد، چطور دانشگاه می‌تواند قراردادش را تمدید کند؛ اساساً اخراج برای وقتی است که فرد، استخدام جایی باشد، اما وقتی پیمانی باشد، برای تمدید باید خود فرد درخواست می‌داد که نداد؛ حتی هیچ اعتراضی هم به عدم دریافت چند ماه حقوق از سمت دانشگاه نکرده بود.این روند سالیان سال است که در شریف برقرار است و سال‌های قبل هم در برخی دانشکده‌های دیگر سابقه داشته است.»

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جانشین فرمانده کل سپاه: ثابت ‌کردیم‌ می‌توانیم ‌کارهای بزرگ‌را انجام دهیم

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

مستمری فروردین‌ ماه مددجویان سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود-تایمز

۱۱:۳۶ – ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۳۶ – ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ با پیگیری دیوان محاسبات کشور؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *