آخرین خبرها

شناسنامه‌دار شدن ۲۰۰ هکتار از باغ مرکبات بابل

ایسنا/مازندران مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بابل بر لزوم شناسنامه‌دار شدن باغ مرکبات، تاکید کرد و گفت: ۲۰۰ هکتار از باغ مرکبات و ۳۳ هکتار باغ کیوی در شهرسان بابل شناسنامه‌دار شدند.

محسن علی‌گلزاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به لزوم شناسنامه‌دار شدن باغ مرکبات، اظهار کرد: ۲۰۰ هکتار از باغ مرکبات و ۳۳ هکتار باغ کیوی در شهرسان بابل شناسنامه‌دار شدند.

وی با اشاره به ۲۴ هزار و ۴۱۳ هکتار از باغات شهرستان بابل، افزود: تعداد بهره برداران باغی شهرستان بابل ۲۰ هزار و  ۹۴۲ نفر و میزان مساحت باغ مرکبات نیز ۲۲هزار و۲۱۰ هکتار است.

 وی میزان تولید کل محصولات باغی را ۶۹۹ هزار و ۸۰۷ تن برشمرد و ادامه داد: همچنین میزان تولید مرکبات شهرستان بابل  ۶۵۸ هزار و ۷۷۹ تن ثبت شده است.

 این مسئول با اعلام اینکه مساحت باغ کیوی شهرستان بابل ۵۰۵ هکتار و میزان تولید کیوی نیز ۱۳ هزار و ۸۶۰ تن است، تصریح کرد: مساحت باغ سیاه ریشه این شهرستان یک‌هزار و ۶۹۸ هکتار(به‌صورت سطوح پراکنده) و میزان تولید آن ۲۷ هزار و۱۶۸ تن برآورد شده است.

 مدیر جهاد کشاورزی بابل مساحت سطح زراعی شهرستان را ۴۷ هزار و  ۵۳۴ هکتار عنوان کرد و گفت: میزان تولید برنج سفید شهرستان بابل ۲۲۵ هزار و  ۱۳۷ تن است.

 وی با اشاره به میزان سطح بیمه زراعی و باغی در شهرستان بابل اشاره کرد و افزود: ۸هزار و ۸۴۵ هکتار از زمین زراعی و باغی شهرستان با تعداد۵ هزار و ۷۲ نفر بهره‌بردار زیر پوشش بیمه باغداری هستند.

 علی‌گلزاده، ادامه داد: مساحت ۱۸ و نیم هکتار باغ کیوی و ۱۰۸ و نیم هکتار باغ مرکبات شهرستان بابل ثبت سامانه سماک هستند.

 وی محصولات کشاورزی قابل صادرات شهرستان بابل را شامل برنج، پرتقال، کیوی، گل و گیاه وعسل دانست و یادآور شد: میزان تولید عسل شهرستان بابل دوهزار و۸۸۰ تن با ۲۴۰ هزار کندو است که هزار و ۳۳۰ بهره‌بردار در این حوزه فعالیت دارند.

 مدیر جهاد کشاورزی بابل، گفت: برای ۹ ونیم هکتار باغ کیوی و ۲۷ هکتار باغ مرکبات شهرستان بابل با ۱۱ بهره‌بردار کیوی و دو بهره‌بردار مرکبات کد (Qr) یا رمزینه صادر شده است.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *