فیلترهای سرامیکی ریخته گری

شناسنامه‌دار شدن ۲۰۰ هکتار از باغ مرکبات بابل

ایسنا/مازندران مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بابل بر لزوم شناسنامه‌دار شدن باغ مرکبات، تاکید کرد و گفت: ۲۰۰ هکتار از باغ مرکبات و ۳۳ هکتار باغ کیوی در شهرسان بابل شناسنامه‌دار شدند.

محسن علی‌گلزاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به لزوم شناسنامه‌دار شدن باغ مرکبات، اظهار کرد: ۲۰۰ هکتار از باغ مرکبات و ۳۳ هکتار باغ کیوی در شهرسان بابل شناسنامه‌دار شدند.

وی با اشاره به ۲۴ هزار و ۴۱۳ هکتار از باغات شهرستان بابل، افزود: تعداد بهره برداران باغی شهرستان بابل ۲۰ هزار و  ۹۴۲ نفر و میزان مساحت باغ مرکبات نیز ۲۲هزار و۲۱۰ هکتار است.

 وی میزان تولید کل محصولات باغی را ۶۹۹ هزار و ۸۰۷ تن برشمرد و ادامه داد: همچنین میزان تولید مرکبات شهرستان بابل  ۶۵۸ هزار و ۷۷۹ تن ثبت شده است.

 این مسئول با اعلام اینکه مساحت باغ کیوی شهرستان بابل ۵۰۵ هکتار و میزان تولید کیوی نیز ۱۳ هزار و ۸۶۰ تن است، تصریح کرد: مساحت باغ سیاه ریشه این شهرستان یک‌هزار و ۶۹۸ هکتار(به‌صورت سطوح پراکنده) و میزان تولید آن ۲۷ هزار و۱۶۸ تن برآورد شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تجاری سازی کشاورزی از مهم ترین اهداف جهاد کشاورزی استان قماست

 مدیر جهاد کشاورزی بابل مساحت سطح زراعی شهرستان را ۴۷ هزار و  ۵۳۴ هکتار عنوان کرد و گفت: میزان تولید برنج سفید شهرستان بابل ۲۲۵ هزار و  ۱۳۷ تن است.

 وی با اشاره به میزان سطح بیمه زراعی و باغی در شهرستان بابل اشاره کرد و افزود: ۸هزار و ۸۴۵ هکتار از زمین زراعی و باغی شهرستان با تعداد۵ هزار و ۷۲ نفر بهره‌بردار زیر پوشش بیمه باغداری هستند.

 علی‌گلزاده، ادامه داد: مساحت ۱۸ و نیم هکتار باغ کیوی و ۱۰۸ و نیم هکتار باغ مرکبات شهرستان بابل ثبت سامانه سماک هستند.

 وی محصولات کشاورزی قابل صادرات شهرستان بابل را شامل برنج، پرتقال، کیوی، گل و گیاه وعسل دانست و یادآور شد: میزان تولید عسل شهرستان بابل دوهزار و۸۸۰ تن با ۲۴۰ هزار کندو است که هزار و ۳۳۰ بهره‌بردار در این حوزه فعالیت دارند.

 مدیر جهاد کشاورزی بابل، گفت: برای ۹ ونیم هکتار باغ کیوی و ۲۷ هکتار باغ مرکبات شهرستان بابل با ۱۱ بهره‌بردار کیوی و دو بهره‌بردار مرکبات کد (Qr) یا رمزینه صادر شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ساخت واحد کلر آلکالی پتروشیمی غدیر ماهشهر آغاز شد

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

بازنگری در رای دیوان عدالت اداری برای بلیت پرواز‌های داخلی در دستور کار قرار گیرد-تایمز

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر مسافرتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *