فیلترهای سرامیکی ریخته گری

ظرفیت مسکن ملی چند برابر طرح‌های قبلی است

زمین‌هایی که تا کنون به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافته ۳۱ هزار هکتار است و ۲۱ هزار هکتار دیگر نیز در مراحل الحاق به سر می‌برد که در صورت تحقق این موضوع ظرفیت این طرح به ۶.۵ برابر اراضی مسکن مهر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، وزارت راه و شهرسازی تا کنون ۳۱ هزار هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص داده و بیش از ۲۱ هزار هکتار از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در مراحل الحاق به محدوده شهرها قرار دارد.

در روزهای اخیر فرزانه صادق‌مالواجرد ـ معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که تمامی ۳۱ هزار هکتار زمین طرح نهضت ملی مسکن در نشست‌های کارشناسی به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته است.

امروز هم مهرداد بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در حوزه ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن با فعالیت شبانه‌روزی همکاران، نتایج قابل توجهی بدست آمده که در مقایسه با سال‌های گذشته می‌توان بزرگی آن را درک کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  احداث دانشکده علوم پزشکی در غرب مازندران اقدام مناسب از سویدولت است

وی خاطرنشان کرد: در طرح مسکن مهر که طرح بزرگی بود، ۸۰۰۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن به محدوده شهر الحاق شد که در طرح نهضت ملی مسکن تا کنون این رقم به بیش از ۳۱ هزار هکتار زمین رسیده است.

بذرپاش با اشاره به سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساخت واحدهای تک طبقه با ارائه زمین به مردم، گفت: این یک اقدام کم سابقه بعد از انقلاب بوده و در شکستن احتکار و سوداگری، جوانی جمعیت و امید آفرینی بین مردم تاثیر شگرفی دارد.

وزیر راه و شهرسازی درباره پیشرفت‌های رخ داده در حوزه ریلی هم توضیح داد: بزرگترین اقدام در این حوزه تکمیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب کشور است که وارد مراحل جدیدی شده است.

وی افزود: تکمیل این کریدورها کاری بسیار بزرگ و بی سابقه است که با همکاری همه کشورها برای استفاده از آن در حال انجام بوده و برای آیندگان و فرزندانمان تولید ثروت ملی به دنبال خواهد داشت.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بارش برف و باران در جاده‌های 27 استان/ مه‌گرفتگی در محورهایشمالی کشور

بذرپاش در ادامه به اقدامات بزرگ انجام شده در راستای توسعه ناوگان هوایی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه حوزه هواپیمایی یک حوزه صد در صد تحریمی است، مسیر را رو به جلو طی کرده و دستاوردهایی به همراه داشته است.

وی در ادامه در خصوص حوزه بنادر اطهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های بنادر با سرمایه‌گذاری بخش عمومی، بخش خصوصی و کشورهای خارجی در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

بذرپاش ادامه داد: در حوزه شهرسازی و بافت فرسوده نیز بسته ۱۹ گانه‌ای در اسفند ماه ابلاغ شد.

وی افزود: اجرای این بسته جهشی را در تولید مسکن ایجاد خواهد کرد و علاوه بر افزایش ایمنی واحدهای مسکونی که برکات قابل توجهی برای نجات جان انسان‌ها دارد، رشد تولید مسکن، تولید شغل و کسب و کار را هم به ارمغان خواهد داشت.

بذرپاش تاکید کرد: یکی از بهترین روش‌های تولید مسکن ساخت و سازها و نوسازی بافت فرسوده است.

وی به مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه هر زمینی که بیش از ۱۰ سال از کاربری مسکونی آن گذشته و ساخت و ساز در آن انجام نشده باشد باید تغییر کاربری دهد که با این کار رونقی در ساخت و ساز ایجاد خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جمع آوری ۴۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز/ توقف فعالیت مجازها

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اقدامات انجام شده در حوزه راهداری گفت: غیر از اصلاح نقاط حادثه خیز، ابرپروژه‌های ارزشمندی در حال اجراست که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

قانون برنامه هفتم تا پایان هفته ابلاغ می‌شود-تایمز

داود منظور، در جلسه شورای معاونان سازمان برنامه و بودجه، بر لزوم پیگیری مستمر برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *