فیلترهای سرامیکی ریخته گری

علت ممنوعیت کاشت ناخن برای کادر درمان/ خطر افزایش عفونت در اعمال جراحی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، روز گذشته وزیر بهداشت اعلام کرد که کاشت ناخن و مژه برای پزشکان، پرستاران و تمام کارکنان بیمارستانی ممنوع است؛ پیش از این نیز وزارت بهداشت طی یک اطلاعیه، به منظور استانداردسازی رفتار و پوشش دانشجویان و دستیاران دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اعلام کرده بود که داشتن لاک ناخن، برچسب‌های ناخن و ناخن‌های مصنوعی ممنوع است.

در همین راستا، دکتر حسین حاجی میرزایی؛ رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز اظهار کرد:در وزارت بهداشت استانداردهایی به لحاظ حرفه‌ای در اتاق عمل داریم؛ برای افرادی که پروسیجر و اعمال جراحی انجام می‌دهند، لاک زدن و کاشت ناخن ممنوع است و با استانداردهای وزارت بهداشت مغایرت دارد.

رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت افزود: علت ممنوعیت این موضوع، رعایت بهداشت حرفه‌ای است؛ این موضوع جزو اخلاق و پوشش حرفه‌ای است. زمانی که فردی ناخن می‌کارد، فاصله‌ای که بین ناخن و بستر انگشت ایجاد می‌شود به محلی برای رشد باکتری‌ها تبدیل می‌شود و بنابراین دستان فرد به خوبی استریل نمی‌شود؛ همین موضوع می‌تواند باعث بروز عفونت در محل جراحی و آسیب به بیمار ‌شود. به همین دلیل این موضوع به کادر درمان ابلاغ شده و پرسنل بیمارستان‌ها باید از لاک زدن و استفاده از ناخن مصنوعی پرهیز کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  افزایش قربانیان سیل و رانش زمین در پایتخت کنگو

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

ایران در امنیت است/ هیچ خطری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را تهدید نمی‌کند

سردار سعید منتظرالمهدی؛ سخنگوی فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز اظهار کرد: پلیس‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد