فیلترهای سرامیکی ریخته گری

قالیباف: تحجر، دوقطبی‌سازی و قبیله‌گرایی برای مردم پذیرفتنی نیست

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تایمز، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست داوطلبان نمایندگی تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی که از سوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برگزار شد، طی سخنانی با تبریک پیروزی تیم ملی در برابر تیم ملی ژاپن در جریان مسابقات جام ملت‌های آسیا، گفت: این پیروزی‌ یک فینال زودرس برای تیم ملی ما بود و ما امروز تیم اول آسیا را که ژاپن است، بردیم و از این پس هرچه رخ دهد به‌نظر ما دیگر در مرحله دوم اهمیت است، هرچند از تیم ملی می‌خواهم که به‌صورت شکلی هم آن پیروزی نهایی در فینال را به دست آورند.

وی در ادامه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب خود را مکلف می‌داند که توأمان هم ارزش‌های الهی را حفظ کند و هم خواست مردم را، افزود: انقلابی کسی است که جامعه را سر دوراهی مردم و ارزش‌های الهی قرار ندهد، هم مردم و هم ارزش‌های الهی را باید با هم دنبال کنیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: این دو را توأمان باهم در جبهه انقلاب پیگیری می‌کنیم. مردم از ما می‌خواهند هم اصول و اصالت را حفظ کنیم و هم پیشرفت را دنبال کنیم. امروز ما برای حفظ نظام و انقلاب و ایران باید کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برسانیم، در این نقطه مردم به ما انتقاد دارند و حق هم دارند. بخش قریب به اتفاق مردم ما هرگز به‌دنبال تضعیف جمهوری اسلامی و مشکل‌سازی برای آن نیستند بلکه از ما انتظار دارند که ما کارآمد و مسئولیت‌پذیر باشیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فناوران و نوآوران خط مقدم پدافند غیرعامل هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما همین که یک مسلمان و دلداده به انقلابیم در هر سطحی که هستیم باید مسئولیت‌پذیر و پاسخگو به مردم باشیم، اگر در قدرت هستیم که بیش از پیش بدهکار هستیم و باید حق مردم را در این جایگاه به‌درستی رعایت کنیم.

وی گفت: قطعاً مردم از ما رکود، بی‌حالی‌، تحجر، دودستگی، دوقطبی و قبیله‌گرایی را نمی‌پذیرند. اگر ما به خرد جمعی پشت کنیم و خودحق‌پندار شویم مردم ما را نمی‌بخشند.

قالیباف گفت: برای مشارکت واقعاً باید به‌هرشکلی که می‌توانیم کمک کنیم، این برای ما هم تکلیف شرعی، ملی و عقلی است. در اینجا می‌دانیم که ضعف داریم و باید به‌سهم خود آن را جبران کنیم. ما همه تصمیم‌ گرفتیم که وارد رقابت شویم. توجه کنیم که خود رقابت و نحوه آن می‌تواند بزرگترین انگیزه برای مشارکت مردم باشد، به‌گونه‌ای رقابت نکنیم که مردم از ما متنفر شوند، رقابت ما باید باعث افزایش مشارکت شود نه ریزش آن.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مردم باید ببینند که دعواهای بی‌ربط و بیهوده را که به دوقطبی دامن می‌زند، دنبال نمی‌کنیم و از اقتصاد و وضعیت کشور و حل مشکلات آن می‌گوییم و واقعاً پیگیر آن هستیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رئیسی: بنای ایران بر همکاری با آژانس است/ به برخی بازرساناعتماد نداشتیم

وی یادآور شد: شورای ائتلاف باید حداکثر تلاش خود را برای شایسته‌گزینی انجام دهد، مطمئنیم که شورای ائتلاف همه تلاش خود را در این بخش به‌کار می‌گیرد. ما بدون شک تک‌تک حاضران در این جمع را جزو جریان انقلاب می‌دانیم و از ظرفیت‌ شما استفاده می‌کنیم. قول می‌دهم که حتماً در دوره‌های زمانی مشخصی این جمع را بعد از انتخابات هم دوباره دور هم جمع کنیم.

قالیباف تصریح کرد: مجلس یازدهم بدون‌شک نسبت به ۱۰ دوره گذشته یک گام به جلو بوده است. وقتی به مجلس آمدم برخی دوستانه به من گفتند؛ “مجلس را با شهرداری اشتباه نگیر، چون اینجا نمی‌توان نقشه راه ترسیم کرد.”، من در پاسخ گفتم تمام تلاش خود را برای رسیدن به یک وحدت نظر و همراهی و تقریب افکار در مجلس به‌کار می‌گیریم و امروز برنامه هفتم توسعه که تدوین شده است یکی از نمونه‌های همین حرکت در نقشه راه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بزرگترین در حوزه دانش‌بنیان‌ها به همان قانونی بازمی‌گردد که در این مجلس تصویب و آماده شد. در طرح عفاف و حجاب روشن بگویم که این موضوع قانون دارد و کسی معطل بی‌قانونی نیست، قانون وجود دارد و این قانون باید اجرا شود، بحث شد که بیاییم و یک قانون جامع‌تر بگذاریم، لایحه قوه قضائیه با ۹ ماده به دولت رفت و دیدیم که هرچه در این قانون وجود دارد سلبی است و فقط جرم‌انگاری شده است. ما بیش از ۷۰ ماده در جنبه‌های ایجابی گذاشتیم و یکی از بخش‌ها را با حداکثر ۱۳ ماده و به‌طریق جمع‌سپاری، برای جرم‌انگاری در نظر گرفتیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رشد۵۰ درصدی تولیدات صنعت دفاعی/افزایش صادرات محصولاتدفاعی

وی یادآور شد: برخی گفتند “شما اگر عفاف و حجاب برایتان مهم بود دوفوریتی بودن آن را تصویب می‌کردید”، در حالی که نظر ما این بود که با چنین موضوعی که جنبه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد و مهم است نمی‌توان سرسری برخورد کرد، پس با تأمل آن را بررسی و پیگیری کردیم.

قالیباف گفت: برخی شایع می‌کنند که “قالیباف نمی‌خواهد فلان کار را انجام دهد”، در حالی که من در مورد طرح صیانت یک رشته توئیت زدم و محکم هم از طرح صیانت دفاع کردم، کسانی که می‌گویند لاپوشانی می‌کنیم حرف نادرستی می‌زنند‌، ما بچه انقلاب هستیم و لاپوشانی نداریم، آیا آنان که چنین می‌گویند خودشان یک توئیت درباره طرح صیانت در آن ایام زدند؟

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

بررسی نحوه دهک‌بندی و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها در مجلس

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تایمز، کمیسیون‌های تخصصی مجلس این هفته جلسه دارند که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد