فیلترهای سرامیکی ریخته گری

قاچاق زیر کاه / ۱۲۰ هزارلیتر گلیسیرین قاچاق کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۱۲۰ هزار لیتر گلیسیرین و محموله ۱۰ میلیاردی کالای قاچاق از زیر بار کاه، در جریان دو عملیات ماموران این پلیس خبرداد.  

سرهنگ هدایت بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، به تشریح دو ماموریت ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در روزهای اخیر پرداخت و گفت: اولین پرونده مربوط به کشف بیش از ۱۲۰ هزار لیتر گلسیرین قاچاق است که ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف آن از یک محل دپوی کالای قاچاق در محدوده شمس آباد شدند.

وی گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیر زیادی کالا، تحت عنوان ترانزیت خارجی از مرز باشماق خارج شده و به صورت صوری وصول آن به گمرک مذکور اعلام شده است. همچنین مشخص شد که بخشی از محموله مذکور در یکی از انبارهای محدوده شمس آباد تخلیه و در ادامه به انبارهای نامعلومی منتقل شده است.

بهرامی با بیان اینکه مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس انبار موصوف واقع در شمس آباد را شناسایی کردند، گفت:‌ در جریان اقدامات انجام شده مشخص شد این انبار مربوط به شرکتی است که در زمینه تولید تنباکوهای میوه‌ای فعالیت می‌کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  عوارض میکرونیدلینگ صورت چیست؟

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه کالاها شامل تعداد ۵۴۴ بشکه ۲۲۰ لیتری گلیسیرین قاچاق بود، گفت:‌ در تحقیقات صورت گرفته مالک کالا شناسایی و طی بررسی اسناد ارائه شده از طریق سامانه epl مغایرت کالاها احراز و پرونده قضائی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد و اعلام کردند، گفت:‌ با این شیوه و شگرد قاچاقچیان حرفه‌ای برای قاچاق و فرار از دست قانون و عدم پرداخت حق و حقوق دولتی اقدام به قاچاق کالا می‌کنند.

قاچاق زیر کاه

بهرامی همچنین از کشف کالای قاچاق در زیر بار کاه خبر داد و گفت:‌ مأموران پلیس امنیت اقتصادی  در انجام تحقیقاتی از تردد یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق در محدوده میدان شوش تهران مطلع شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند. در همین راستا نیز بلافاصله برنامه‌ریزی برای شناسایی و توقیف این محموله آغاز شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول است-تایمز

وی با اشاره به شناسایی و توقیف کامیون در یک عملیات پلیسی خاطر نشان کرد: مأموران خودروی توقیفی را مورد بازرسی دقیق قرار داده و  ۳۸۴ عدد اسباب بازی، ۳۵ هزار و ۴۴۸  قلم لوازم التحریر، ۱۲ هزار و ۸۲۸ بسته دستمال خارجی قاچاق را که به شکل ماهرانه‌ای در زیر بار کاه جاسازی شده بود، کشف و توقیف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه یک نفر نیز در این خصوص دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شده است، درباره ارزش ریالی محموله کشف شده نیز گفت:  کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی ارزش تقریبی کالاهای کشف شده در این عملیات را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند.  

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

آتش‌سوزی ساختمان اداری در خیابان سمیه-تایمز

سید جلال ملکی  سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره جزئیات حریق صبح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *