فیلترهای سرامیکی ریخته گری

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۹/۱۷

به گزارش خبرگزاری تایمز به نقل از رویترز، طلا در آستانه اولین کاهش قیمت هفتگی پس از یک ماه قرار دارد که نتیجه تثبیت ارزش دلار است. قیمت طلا امروز در آستانه انتشار اطلاعات اشتغال آمریکا جهت بررسی احتمال پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو تا ماه مارس، تغییر چندانی نداشته است.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱۴ درصد افزایش به ۲۰۳۱ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰٫۰۶ درصدی به ۲۰۴۷ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.
بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قیمت طلا را در روز دوشنبه به رکورد ۲۱۳۵ دلار و ۴۰ سنت رساند، اما عدم اطمینان نسبت به زمان‌بندی این کاهش، قیمت طلا را بیش از ۱۰۰ دلار در همان روز پایین آورد.

شاخص دلار در آستانه سومین افزایش پیاپی هفتگی قرار دارد که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر می‌کند.
طلا با اطمینان بالاتر از سطح ۲۰۰۶ دلار قرار گرفته، اما اگر اطلاعات اشتغال آمریکا که قرار است امروز منتشر شود، بیش از حد انتظار مثبت باشد، این امنیت طلا به خطر می‌افتد.
اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد رشد بازار کار این کشور به تدریج آهسته شده، چون افزایش هزینه‌های وامگیری تقاضا را پایین آورده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ساخت ۴۰ هزار مسکن برای مددجویان

تاجران در حال حاضر منتظر گزارش اشتغال آمریکا در بخش غیر کشاورزی هستند. انتظار می‌رود ۱۸۰ هزار شغل در این بخش طی ماه گذشته ایجاد شده باشد.
بازارها ۶۵ درصد احتمال می‌دادند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا تا ماه مارس کاهش یابد. اما به نظر می‌رسد نرخ بهره حداقل تا ماه ژوئیه تغییری نخواهد کرد.

پایین آمدن نرخ بهره به نفع سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلاست.
قیمت نقره با ۰٫۳۲ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۱۴ سنت رسیده و پلاتین با ۰٫۷۱ درصد افزایش، ۹۱۶ دلار و ۲۹ سنت معامله می‌شود.
انتهای پیام/۹۱

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

سه دستگاه هنوز به درگاه ملی مجوز‌ها متصل نشده‌اند-تایمز

مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و امور دارایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *