فیلترهای سرامیکی ریخته گری

لحظاتی که هنرمندان با پرچم امام حسین(ع) روبرو می‌شوند/ بغض و احساساتی که در هم می‌شکند + فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تایمز، ماجرای این گزارش تبرک پرچم امام حسین (ع) یا به تعبیری دیگری لحظه‌ای است که پرچم وارد ویژه برنامه «منتهی» می‌شود. 

بارها در جریان شنیدن و دیدن ۱۰ میهمان این برنامه نکته‌ای به صورت مشترک مطرح می‌شد؛ عشق به اهل‌بیت و امام حسین(ع). حتی هنرمندی که با پرچم صحبت می‌کرد و سلام خودش و ایرانیان را خواست از این طریق به حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) برساند. 

در این ویدئو لحظات احساسی شدن هنرمندانی را می‌بینید که شاید درباره هرکدام‌شان و عشق و ارادت‌شان به اهل‌بیت و امام حسین(ع) بارها رسانه‌های معاند و برخی جریان‌های خاص این‌طور قضاوت کرده‌اند که  این‌ها به دنبال اقدام نمایشی‌اند. اصطلاحاً «شو» بازی می‌کنند اما درباره همین نکته بارها در طول این چند قسمت «منتهی» صحبت کردیم و از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت. 

 

.

چهره‌هایی که پا به پیاده‌روی اربعین گذاشتند و پا گیرِ این مسیر شدند؛ در «منتهی» با اشک‌هایشان از عشقِ به امام حسین(ع) و اهل‌بیت گفتند و این نکته چرا سفر به کربلا معمولی نیست و چرا پیاده‌روی اربعین اتفاق مهمی است؟

پرچمی که از کربلا به تهران آمد و میهمانانِ برنامه «منتهی» را با خودش گویی یک سفر به کربلا برد و برگشت. این لحظات را هرچند کوتاه این ویدئو به نمایش می‌گذارد. 

امروز اربعین حسینی است و چهره‌های فرهنگی و هنری در این مسیر قرار گرفتند امسال هم در قالب کاروان هنری به این سفر رفته‌اند و ویدئوها و تصاویرشان گویای این نکته است که امام حسین(ع) جاذبه و مغناطیس وصف‌ناپذیری را به همراه خودش دارد. 

خاطرات خواندنی و شنیدنی از ۱۰ هنرمند شنیدیم. لحظاتی با احساسات و گریه‌ها و بغض‌هایشان همراه شدیم. آزاده ‌آل‌ایوب که او را به نام «خاله نرگس» تلویزیون می‌شناسیم بعد از بازتاب‌های صحبت‌هایش در برنامه «منتهی» و سفر به کربلا می‌گفت: همان لحظه‌ای که پرچم امام حسین(ع) را در این برنامه در آغوش گرفتم پیاده‌روی اربعین را خواستم و قسمتم شد. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - صدوق و کلینی هر دو به نحوی با تفکر اعتزالی مقابلهداشتند

یا هنرمند دیگری که از چای عراقی برنامه می‌گفت که چه صفایی داشت و خاطرات زیبای آن پیاده‌روی باشکوه را برای او یادآوری می‌کرد. همچنان که در هر قسمت این گفت‌وگوها مخاطبان دیدند که به هر هنرمندی در لوکیشن «منتهی» چایی عراقی تعارف می‌شد برای هرکدام از آنها خاطره‌ای تداعی می‌شد. 

علی‌اکبر قلیچ که او را بیشتر مخاطبین به عنوان خواننده به یاد می‌آورند اما چند صباحی است وارد عرصه اجرا شده و برنامه تلویزیونی «از سرگذشت» را اجرا می‌کند او از اولین پیاده‌روی گفت که پدرش در بستر بیماری بود و رفت تا شفای پدرش را بگیرد.

او البته جمله‌ای را مطرح می‌کند که شاید خیلی قابل توجه و در عین حال حزن‌انگیز باشد؛ این عبارتی است که قلیچ به عنوان درد و دل با امام حسین(ع) در میان می‌گذارد:

“خیلی دوست دارم روزی بایستم جلویش و بگویم هرچه داشتم برایتان رو کردم؛ شما هم امروز برای من این کار را بکنید…”

مهران رجبی چهره دیگر برنامه «منتهی» بود. سلفی‌های او با راهپیمایان اربعین حسینی این روزها غوغایی در صفحات مجازی به پا کرده است. چرا که این روزها بیشترین حمله‌ها و هجمه‌ها از سمتِ رسانه‌های معاند به این بازیگر وارد می‌شود. روزی از بایکوت او در سینما حرفی به میان می‌آید و روزی هم توهین‌ها و ناسزاهایی که به او و خانواده‌اش گفته می‌شود را در فضای‌مجازی شاهدیم.

اما عشق به اهل‌بیت و انقلاب اسلامی را در میانِ صحبت‌هایش بارها فریاد زد و از این عبارت استفاده کرد: «ما خیلی پوست کلفت شده‌ایم.» وقتی نام امام حسین(ع) می‌آمد بی‌اختیار بغضش می‌گرفت. مخصوصاً آنجایی که روایتی تعریف می‌کند یکی از آشنایش به کربلای معلی مشرف می‌شود و اتفاقی برای او می‌افتد که زندگی‌اش را تغییر می‌دهد.

صحبت‌های مهران رجبی هم همان‌طور که پیش‌بینی‌اش می‌شد خوشایند رسانه‌های معاند نبود و آنها دوباره به همان هجمه‌ها و حمله‌هایی اشاره کردند که مهران رجبی می‌گوید از طرف مردم ایران به او وارد نمی‌شود. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - در بیان نقطه مشترک مسلمانان با اهل کتاب

اما نیلوفر شهیدی هم این روزها دوباره به کربلا مشرف شده است. او زمانی که به برنامه «منتهی» آمد در پشت صحنه به ما گفت زمانی که پرچم حضرت سیدالشهداء(ع) وارد برنامه‌تان شد از امام حسین(ع) خواستم دوباره پیاده‌روی اربعین قسمتم کند. ویدئوها و تصاویری که این روزها در صفحات مجازی دست به دست می‌شود او را در موکب عراقی نشان می‌دهد که مشغول پذیرایی از زائران اربعین حسینی است. 

این بار او در دقیقه نود راهی سفر به کربلا می‌شود؛ همچون اولین باری که سال ۱۳۹۸ این اتفاق برای او می‌افتد و ماجرایش را در «منتهی» تعریف می‌کند. 

«شروع ماه ربیع‌الاول پایان سی‌ام صفر تاریخ ازدواج من بود؛ یعنی ۱۳۹۸/۸/۸ (هشتم آبان‌ماه یک هزار و سیصد و نود و هشت) و در همان حال و احوالات ۱۰ روز قبل به کربلا دعوت شدم.»

کوروش زارعی به «منتهی» آمد و خاطرات دیدنی و شنیدنی از چند سال اجرای برنامه‌های نمایشی و تعزیه در طول مسیر پیاده‌روی اربعین تعریف کرد و امسال هم این اجراها باشکوه‌تر برگزار شد. اما خاطراتش درباره علی سلیمانی هنوز هم در فضای‌مجازی مورد استقبال مخاطبنی است. وقتی این‌طور گفت: «علی (سلیمانی) هر وقت نام حضرت عباس(ع) می‌آمد بی‌اختیار گریه می‌کرد و اشک می‌ریخت و با زبان ترکی خودش و آن حال و احوالاتش، روضه می‌خواند.»

حسین رفیعی افتخار می‌کند که نامش حسین است و این نکته بسیار مورد نظر مخاطبین در صفحات مجازی قرار گرفت.  از رفیعی کمتر تصویر، ویدئو و خاطره‌‌ای از سفرش به پیاده‌روی اربعین وجود دارد.  اما با علی استادی بازیگر خوب کشورمان راهی سفر به کربلا می‌شود. اتفاقات جالبی را در طول مسیر می‌بیند. دلش برای امام حسین(ع) تنگ شده و وقتی پرچم را می‌بیند او را با خودش به بین‌الحرمین می‌برد.  وقتی از او سؤال می‌شود چرا برخی از چهره‌ها که پستی از ارادت‌شان به امام حسین(ع) و سفر به کربلا و پیاده‌روی اربعین در فضای‌مجازی منتشر می‌کنند با یک هجمه خاصی مواجه می‌شوند؛ این‌چنین پاسخ می‌دهد:

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - «صور سکوت» روایتی از حیرانی در رسیدن بهموعود

«امام حسین(ع) آن‌قدر بزرگ است؛ منِ حسین رفیعی عددی نیستم برای او پست بگذارم کسی ترغیب و تشویق بشود…»

شهرزاد کمال‌زاده بازیگر سینما و تلویزیون که بیشتر با سریال «گاندو» شناخته می‌شود در جریان گفت‌وگویش بارها نسبت به حضور در پیاده‌روی اربعین ابراز دلتنگی می‌کند. او می‌گوید: «آقا دلم برایت تنگ شده؛ الهی که اسم‌تان، بزرگی‌ و عظمت‌تان همیشه الگوی راه ما ایرانی‌ها باشد. ما را دوباره بطلب آقا»

دو چهره دیگر میهمانِ ویژه برنامه اربعینی تایمز شدند؛ محیا اسناوندی و مجتبی کشاورز نام‌های آشنایی که به عنوان مجری و تهیه‌کننده تلویزیون شناخته می‌شوند. این دو هنرمند چند سالی است زندگی مشترک خود را دارند و به تازگی فرزندشان به دنیا آمده است.

محیا اسناوندی بیشتر به عنوان مجری «ترانه باران» و البته گویندگی برنامه‌های رادیویی و مجتبی کشاورز در مقام تهیه‌کننده برنامه «دعوت» تلویزیون شناخته می‌شود. این دو خاطرات جالبی از سفر مشترک‌شان به کربلا و حضور در پیاده‌روی اربعین می‌گویند و البته مستند «ساعت صفر» که به واسطه حضورشان ساخته و بارها از شبکه یک سیما پخش شد. اتفاق جالبی در جلوی دوربین برنامه «منتهی» افتاد که هر مخاطبی را با خودش هم‌مسیر زائران کربلا و راهپیمایان حسینی می‌کند.

اما محمدرضا ورزی فقط به تبرک پرچم بسنده نمی‌کند. کارگردان شناخته شده سینما و تلویزیون که مخاطبین او را با آثار ارزشمند مذهبی، دینی و تاریخی به یاد می‌آورند. از «ابراهیم خلیل‌الله» و «ستاره خضرا» تا «معمای شاه» و «تبریز در مه»، «ستارخان» و «ایراندخت» و خیلی کارهای ارزشمند دیگر؛ محمدرضا ورزی با پرچم حضرت سیدالشهداء(ع) که میهمان ویژه برنامه «منتهی» بود درد و دلی می‌کند و این‌طور می‌گوید: «سلام مرا به ارباب‌مان برسان.»

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

آرزو دارم همواره «معلم» باشم-تایمز

کریم منصوری، قاری و معلم قرآن در بیان اهمیت نقش معلم در رشد انسان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *