فیلترهای سرامیکی ریخته گری

ماجرای ساخت انیمیشن «نابودی اسرائیل»/ ای‌کاش تهدیدم می‌کردند! + فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تایمز، انیمیشن کوتاه «نابودی اسرائیل» را سعیدرضا جهانتاب کارگردانی کرده است. انیمیشنی که در تحولات اخیر نبرد غزه و رژیم صهیونیستی این نکته را متبادر می‌کند این رژیم منحوس ماندنی نیست. همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید. 

وقتی با او صحبت می‌کنیم از طوفان الاقصی بسیار شادمان است و بر خود می‌بالید حداقل کاری را در این عرصه انجام داده؛ اما می‌گفت این راه را ادامه می‌دهد و بسیار در این مسیر دغدغه‌مند است. جهانتاب داستان ساخت انیمیشن «نابودی اسرائیل» را این‌گونه تعریف کرد و به خبرنگار تایمز گفت: اگر بخواهم از ابتدا شروع کنم یک نفر بخواهد به تنهایی یک کار انیمیشن در چنین سطحی را تولید کند به نظر نشدنی می‌آید. مگر اینکه انگیزه‌ای داشته باشد و در کنار این انگیزه تلاش مضاعفی را در دستور کار خود قرار دهد. واقعاً این انگیزه است که هر غیرممکنی را ممکن می‌کند. 

.

 

امید و اعتمادی که به واسطه فرمایشات رهبری در من ایجاد شد

وی خاطرنشان کرد: ماجرای ساخت این انیمیشن برمی‌گردد به یک امید و اعتمادی که در خود من به شخصه به وجود آمد. این کار تنهایی ساخته شد و کسانی که در این پروژه شرکت داشتند سهمی را داشتند؛ در حدی که بتوانند کمک فکری به ما بدهند. بیش از هرچیزی یک نفره ساختن چنین کاری، خیلی سخت بود. این امید و اعتماد در واقع در دل خودم به یقین تبدیل شد که این کار انجام شود. بخش عمده‌ای از این امید و اعتماد برمی‌گردد به صحبت‌های مقام معظم رهبری و حاج قاسم سلیمانی که این رژیم ماندنی نیست. 

جهانتاب افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و حاج قاسم بارها گفتند این‌ها باید بروند. این صحبت‌ها واقعاً اعتماد و امید را در من ایجاد کرد و تبدیل به انگیزه‌ای شد این کار را انجام دهم و از این ماجرا بگویم.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , طوفان الاقصی , انیمیشن ,

من یقین داشتم این نابودی حتمی است

کارگردان این انیمیشن به این نکته اشاره کرد: زمانی که چند سال پیش رهبری فرمودند اسرائیل ۲۵ سال آینده را نمی‌بیند؛ یادم است چند نفر دور هم نشسته بودیم از دوستانی که فضای رسانه هم فعالیت دارند. این افراد داشتند به نوعی این صحبت را تحلیل می‌کردند که این اتفاق شدنی است. اسرائیل واقعاً تا ۲۵ سال آینده نابود می‌شود.جمع‌بندی این جمع این بود که رهبری جنگ روانی و رسانه‌ای را راه می‌اندازند شاید موضوع این باشد و این‌ها نباشند و از بین بروند. من در آن جمع خودم صحبتی نکردم؛ به این حرف یقین و اعتماد و ایمان داشتم. این نابودی حتمی است و قرار است نابود شوند. همین شد انگیزه‌ای و کار را شروع کردم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - سفیران کریمه اهل بیت(ع) به 40 کشور اعزاممی‌شوند

چطور سناریوی «نابودی اسرائیل» طراحی شد؟

جهانتاب در ادامه به سناریوی ساخت «نابودی اسرائیل» پرداخت و گفت: بلافاصله سناریویی را طراحی کردیم و تقریباً بعد از شهادت حاج قاسم، آن نکات رهبری در همان دوران شهادت حاج قاسم دست به دست هم داد تصمیم گرفتم این انیمیشن را بسازم. همه تلاش و نگاهم این بود که این کار با کیفیت ساخته شود. به دو سه نویسنده و کارگردان، مجموعه طراحی شده را نشان دادم؛ کار کوتاه است اما واقعاً زمان گذاشتم. حتی به سمع و نظر برخی از دوستان جلوه‌های ویژه هم رساندم؛ وقتی قطعی شد کار کلید خورد. 

بازتاب‌های جالبی که ایجاد شد/ بهروز افخمی هم تحسین کرد

وی با تأکید بر استقبال و رسیدن به جشنواره فیلم مقاومت، تصریح کرد: این نوع کارها بارها و بارها به مشکلاتی برمی‌خورد که بیشتر این نوع کارها را به سمت توقف می‌برد؛ مشکلاتی که با نگاه اولیه به آنها لاینحل به نظر می‌رسند. اما کار خدا بود پروژه «نابودی اسرائیل» به شکلی پیش رفت تا سه روز مانده به سالگرد حاج قاسم در سال گذشته این کار تمام شد. البته استقبال خوبی هم با کمک رسانه‌های بزرگی همچون تایمز و برخی رسانه‌های دیگر این استقبال در فضای‌مجازی گسترده شد. تعداد بالایی دیدند و کامنت‌ها، نظرات و پیشنهادات هم ما را مجاب کرد این کار را به جشنواره‌های بزرگتری برسانیم که نهایتاً کار به جشنواره فیلم مقاومت رسید. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - مراد از «آیه ابلاغ» و یا «آیه تبلیغ» دقیقا کدام آیهاز قرآن بوده و شأن نزول آن چیست؟

جهانتاب ادامه داد: در جشنواره مقاومت سال گذشته در بین بسیاری از فیلم‌ها خصوصاً در میان رقبای انیمیشن به جایگاه خوبی رسید. جایزه اول را نگرفتیم اما داوران این نکته را اعلام کردند اگر قرار بود جایزه دوم و سومی بدهیم یکی از این رتبه‌ها حتماً به «نابودی اسرائیل» اختصاص پیدا می‌کرد. از طرفی دیگر کارگردانان و هنرمندان کاربلد و پیشکسوتی که در این جشنواره حضور داشتند هم صحبت‌هایی کردند مایه دلگرمی‌مان شد. از بهروز افخمی و هادی مقدم‌دوست گرفته تا برخی دیگر؛ حتی از طرف مدیران جلوه‌های ویژه فیلم‌ها خصوصاً «غریب» که بعضاً می‌گفتند باورمان نمی‌شود این کار را یک نفر ساخته باشد. 

ما پیش‌بینی نکردیم اما این روز فرا می‌رسد

این کارگردان انیمیشن در پاسخ به این سؤال که برخی با دیدن این انیمیشن احساس می‌کنند سازنده این انیمیشن گویی یک نوع پیش‌بینی و پیش‌روی در تحولات فلسطین و اسرائیل داشته است، افزود: اصلاً بحث‌مان و نگاه‌مان پیش‌بینی نبود و در واقع چیزی را پیش‌بینی نکردیم. این کار برگرفته از فرمایشات رهبری و شهید حاج قاسم سلیمانی است. ما فرمایشات این بزرگان را کنار هم قرار دادیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم روزی فرا می‌رسد این‌ها (اسرائیل) مجبور به فرار می‌شوند. مجموعه این‌ها در کنار هم این سناریو را به ما داد که جبهه مقاومت پیروز نهایی و قطعی است. این اتفاقات برمی‌گردد به یقین آدم‌ها به پیروزی حق علیه باطل و اعتماد به رهبران این جبهه از جمله رهبری انقلاب، سیدحسن نصرالله و فرماندهانی که در این جبهه‌ها حضور دارند و این کار شدنی است. 

ماجرای ساخت انیمیشن جدید بعد از طوفان الاقصی

او همچنین درباره اینکه با توجه به طوفان الاقصی اثر دیگری را بنابر این مضمون و تحولات برنامه‌ریزی خواهد کرد، گفت: حتماً کاری را در دستور کار دارم. ما جمله‌ای را از سیدحسن نصرالله داریم که فرمودند آمریکایی‌ها عمودی آمدند با پای خودشان و افقی می‌روند بدون اراده خودشان؛ انیمیشنی با این مضمون در دست اقدام داریم و کار سنگینی است. اگرچه کار سختی است اما امیدوارم کار برسد. اینکه آمریکایی هم منطقه خاورمیانه و غرب آسیا را به قول رهبر معظم انقلاب باید ترک کنند یقینی است و باید ترک کنند. انیمیشن بعدی ما درباره این موضوع است و لطف خدا باشد و حمایت‌های لازم، ان‌شاءالله این کار را انجام خواهیم داد. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بررسی محل دفن حضرت زهرا (س)؛ از روضه حرم پیامبر (ص) تا بقیعو خانه شخصی

تهدید نشدم اما ای‌کاش تهدید می‌شدم

جهانتاب در پاسخ به این سؤال آیا بعد از ساخته شدن این انیمیشن دچار تهدید شده یا خیر؛ خاطرنشان کرد: تهدیدی تا به امروز نبوده؛ ای کاش تهدید می‌شدیم چون معنایش اثرگذاری بیشتر بود. اگر تهدیدی هم بود مانعی برای کارهای بعدی نبود. ما خودمان را در این عرصه سرباز می‌دانیم و هرکاری از دست‌مان بربیاید انجام دهیم ترسی از بیان و اینکه کاری در این عرصه انجام دهیم، نداریم. 

وی تأکید کرد: مخاطب این انیمیشن را رده سنی عام قرار دادیم تا از سنین پایین‌تر تا سنین بالاتر بتوانند تماشاگر این اثر باشند. از بیانی بهره بردیم که به واقعیت نزدیک‌تر باشد و نیم‌نگاهی هم به نسل جوان داشتیم به این خاطر از تکنیک‌های سینمایی گیم‌نینگ هم استفاده کنیم که برای این نسل جذابیت بیشتری پیدا کند. 

این کارگردان انیمیشن در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان چنین انیمیشن‌هایی ساخت که برای نسل کودک و نوجوان کاربرد داشته باشد، گفت: بله شدنی است؛ کما اینکه خیلی کارها ساخته می‌شود حتی در شبکه پویای تلویزیون خودمان هم دیدم که پخش می‌شود. تیم‌ها و گروه‌هایی فعال‌اند و کار می‌کنند اما احتیاج به حمایت از این کارها دارد تا وسعت و گستردگی بالایی پیدا کند و در واقع تأثیرگذار باشد. گاهی حرفی را برخی در قالب انیمیشن و ویدئو مطرح می‌کنند که طبیعتاً تأثیرگذاری بالاتری دارد اما یک نفر این حرف وقتی این حرف‌ها را همین‌طوری به زبان می‌اورد که خیلی ناشنیده و نادیده گرفته می‌شومد. می‌توان نسلی را از همین الان برای آینده ساخت. 

انتهای پیام/

 

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

بازیکنان بازی‌های رایانه‌ای به ۳۴ میلیون نفر رسیدند-تایمز

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدیداز مرحله پایانی اولین رویداد ملی «بازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *