فیلترهای سرامیکی ریخته گری

محرومیت قهرمان سابق شطرنج جهان به خاطر حمایت از پوتین

سرگئی کاریاکین استاد بزرگ روسی پس از حمایت از حمله نظامی روسیه به اوکراین از سوی مقامات جهانی شطرنج به مدت ۶ ماه محروم شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از راشاتودی، سرگئی کاریاکین که در کریمه متولد شد و در سال ۲۰۰۹ ملیت خود را از اوکراینی به روسی تغییر داد، پس از اعمال تحریم‌های فدراسیون بین‌المللی شطرنج (فیده)، تورنمنت  آتی  را از دست خواهد داد.

کاریاکین قبلاً به دلیل مواضع سیاسی خود در لیست سیاه چندین رویداد شطرنج قرار گرفته بود و سازمان های شطرنج در انگلیس و نروژ او را در لیست سیاه قرار دادند. او همچنین از طرف تور بزرگ شطرنج و سایت Chess.com مورد تحریم قرار گرفته است.

کاریاکین در واکنش به این خبر گفت: من ناامید هستم. این فقط یک تعلیق برای شش ماه نیست، همه چیز برنامه ریزی شده بود. ایده این بود که من را از بازی در تورنمنت‌های آتی بازدارند و شانس رقابت با مگنوس کارلسن را به من ندهند. نمی‌دانم تا شش ماه دیگر به مسابقات تحت نظارت فیده برمی‌گردم یا نه. آن‌ها نه من، بلکه خودشان را بی آبرو کردند. این رفتار  مایه شرمساری است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  عربشاهی: در صورت شکست ندادن سپاهان، گل‌محمدی باید به رفتنفکر کند!

او همچنین عنوان کرد که پشت تصمیم فیده انگیزه سیاسی است. به همین خاطر با انتقاد از رئیس فدراسیون جهانی شطرنج گفت:   دورکوویچ در تلاش است نشان دهد که یک مقام اروپایی است. او می‌خواهد رئیس فیده بماند. او تصمیم گرفت مرا قربانی جاه طلبی‌های سیاسی خود کند.

تعلیق فیده پس از آن صورت گرفت که این گروه به اتفاق آرا تصمیم گرفت که اظهارات کاریاکین در حمایت از عملیات نظامی روسیه در اوکراین را ناقض منشور اخلاقی این نهاد بدانند.

کاریاکین ۲۱ روز فرصت دارد تا نسبت به این حکم تجدیدنظر کند و فدراسیون شطرنج روسیه اعلام کرد که قصد دارد در آینده نزدیک این کار را انجام دهد.

سرکئی کاریاکین، قهرمان سابق شطرنج سریع و قهرمانان برق آسا جهان گفت که پس از اعلام حمایت خود از پوتین و عملیات نظامی در اوکراین تهدید به مرگ شده است. فیده قبلاً روسیه و بلاروس را از حضور در مسابقات تیمی محروم کرده بود، اما به بازیکنان انفرادی این کشورها اجازه داده بود به عنوان بی طرف در مسابقات شرکت کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شرایط اورست و هیمالیا از زبان کوهنورد ایرانی/ دهقان: استرسداشتیم کرونا بگیریم!

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

سرخپوشان پایتخت به‌دنبال صدرنشینی در آبادان/ نبرد عنایتی و شجاعی در دربی بدون تماشاگر تهران-تایمز

مسابقات هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال با انجام ۳ دیدار امروز ( پنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *