فیلترهای سرامیکی ریخته گری

محرومیت قهرمان سابق شطرنج جهان به خاطر حمایت از پوتین

سرگئی کاریاکین استاد بزرگ روسی پس از حمایت از حمله نظامی روسیه به اوکراین از سوی مقامات جهانی شطرنج به مدت ۶ ماه محروم شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از راشاتودی، سرگئی کاریاکین که در کریمه متولد شد و در سال ۲۰۰۹ ملیت خود را از اوکراینی به روسی تغییر داد، پس از اعمال تحریم‌های فدراسیون بین‌المللی شطرنج (فیده)، تورنمنت  آتی  را از دست خواهد داد.

کاریاکین قبلاً به دلیل مواضع سیاسی خود در لیست سیاه چندین رویداد شطرنج قرار گرفته بود و سازمان های شطرنج در انگلیس و نروژ او را در لیست سیاه قرار دادند. او همچنین از طرف تور بزرگ شطرنج و سایت Chess.com مورد تحریم قرار گرفته است.

کاریاکین در واکنش به این خبر گفت: من ناامید هستم. این فقط یک تعلیق برای شش ماه نیست، همه چیز برنامه ریزی شده بود. ایده این بود که من را از بازی در تورنمنت‌های آتی بازدارند و شانس رقابت با مگنوس کارلسن را به من ندهند. نمی‌دانم تا شش ماه دیگر به مسابقات تحت نظارت فیده برمی‌گردم یا نه. آن‌ها نه من، بلکه خودشان را بی آبرو کردند. این رفتار  مایه شرمساری است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - محرومیت لوکاکو برای بازی برگشت با یوونتوس پابرجاماند

او همچنین عنوان کرد که پشت تصمیم فیده انگیزه سیاسی است. به همین خاطر با انتقاد از رئیس فدراسیون جهانی شطرنج گفت:   دورکوویچ در تلاش است نشان دهد که یک مقام اروپایی است. او می‌خواهد رئیس فیده بماند. او تصمیم گرفت مرا قربانی جاه طلبی‌های سیاسی خود کند.

تعلیق فیده پس از آن صورت گرفت که این گروه به اتفاق آرا تصمیم گرفت که اظهارات کاریاکین در حمایت از عملیات نظامی روسیه در اوکراین را ناقض منشور اخلاقی این نهاد بدانند.

کاریاکین ۲۱ روز فرصت دارد تا نسبت به این حکم تجدیدنظر کند و فدراسیون شطرنج روسیه اعلام کرد که قصد دارد در آینده نزدیک این کار را انجام دهد.

سرکئی کاریاکین، قهرمان سابق شطرنج سریع و قهرمانان برق آسا جهان گفت که پس از اعلام حمایت خود از پوتین و عملیات نظامی در اوکراین تهدید به مرگ شده است. فیده قبلاً روسیه و بلاروس را از حضور در مسابقات تیمی محروم کرده بود، اما به بازیکنان انفرادی این کشورها اجازه داده بود به عنوان بی طرف در مسابقات شرکت کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دندا‌ن‌گردی پریرا برای پرسپولیس در فیفا؛ 350 هزار دلار بهجای 143 هزار دلار!

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

کابوس ادامه‌دار مدافع ایرانی/ دومین جراحی روی پای مجید حسینی-تایمز

۱۱:۲۶ – ۲۲ تير ۱۴۰۳ سیدمجید حسینی مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاه کایسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *