فیلترهای سرامیکی ریخته گری

محصولی: برای رسیدن به لیست واحد با گروه‌های انقلابی گفت‌وگو می‌کنیم

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تایمز، صادق محصولی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در نشست داخلی اعلام موجودیت سازمان جوانان این جبهه در تشریح شعار اصلی جبهه پایداری که عقلانیت، معنویت و عدالت حول محور ولایت است گفت: در باب عقلانیت در قرآن کریم طبق آیاتی که داریم باید تبعیت از اسلام و دعوت به حق برمبنای عقلانیت و بینش و بصیرت باشد.

وی افزود: از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام روایت‌های زیادی در اهمیت عقلانیت داریم ایشان می‌فرماید؛ عقل و بینش محکم‌ترین پایه و مبناست، عقل پیام‌آور حق است. میوه عقلانیت پایداری است یعنی مقاومت و پایداری بر اصول و ارزش‌های الهی، مبتنی بر عقلانیت است.

دبیرکل جبهه پایداری در ادامه ابراز کرد: معنویت به‌معنای آن است که اندیشه، گفتار و کردار ما باید بر مبنای قرب و رضای الهی باشد و عدالت در یک جمله، یعنی هرچیزی در جای خودش قرارگیرد عدالت آن‌قدر مهم است که یکی از اصول دین ما عدل است در واقع وقتی عدالت را در جامعه گسترش می‌دهیم همان راهی را که راه انبیاست، طی می‌کنیم، هرکاری در زندگی انجام می‌دهیم باید برمبنای عدالت باشد، در آیات و روایات بسیار به عدالت سفارش شده است آنها که مبنای عمل خود را در توسعه و پیشرفت ایران به‌خلاف عدالت قرار داده گفتند که “برای توسعه چاره‌ای نیست جز اینکه گروهی زیر چرخ‌دنده‌های توسعه له شوند”، خلاف دستور خدا و راه انبیا عمل کردند.

وی در ادامه گفت: حال اگر امروز به‌کارگیری اصول مکتب امام را در تکالیف اجتماعی‌مان ملاحظه کنیم عقلانیت به ما حکم می‌کند که جنگ نرم و پیچیده و به‌عبارت دیگر جنگ ترکیبی امروز را خوب درک کنیم، در جنگ امروز که از دفاع مقدس سخت‌تر است حزب‌اللهی‌ها حضور کافی ندارند ما باید عقلانیت در حد پیچیدگی‌های جنگ نرم امروز را بالا ببریم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  استقبال رئیسی از رئیس‌جمهور کوبا در سعدآباد

محصولی تصریح کرد: آیا با رعایت عدالت ما مجازیم خلاف شرع و رضای الهی به رقیب سیاسی خود تهمت بزنیم؟ اگر بخواهیم مکتب امام را در رابطه با نامزد اصلح به‌کار بریم باید چه کنیم؟ باید عقلانیت، معنویت و عدالت را به‌کار ببریم، اگر نامزد نمایندگی مجلس شویم ولی آن جایگاه در مقایسه با دیگری که شایسته‌تر است جای ما نباشد خلاف عدالت رفتار کرده‌ایم، قشری‌گرایی در انتخابات ممنوع است.

دبیرکل جبهه پایداری در بخش دیگری در اهمیت کار تشکیلاتی گفت: تشکیلات یک سلاح برنده بسیار قوی است ما اگر امروز به موشک هایپرسونیک‌مان افتخار می‌کنیم به‌خاطر قدرت آن در برابر دشمن است ما الآن برای اینکه بتوانیم در تصمیم‌گیری‌های سیاسی اجتماعی برمبنای ارزش‌های اسلامی قدرت ایجاد کنیم به تشکیلات قوی نیاز داریم، تشکیلات موجب هم‌افزایی می‌شود، اسلام ناب محمدی(ص) افزون بر تکالیف فردی، بر مبنای کار و تکالیف اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

محصولی ضمن اشاره به سوره توبه آیه ۲۴ اضافه کرد: خداوند هشت مورد را مقابل سه مورد قرار می‌دهد و می‌فرماید؛ اگر حب شما به پدران، فرزندان، برادران، همسران، عشیره و خاندان، به اموالی که جمع کردید، به بازاری که ترس از کسادی آن دارید، به خانه‌هایی که دوست‌شان می‌دارید بالاتر از حب به خدا و رسول و جهاد فی سبیل الله باشد منتظر بمانید تا خداوند عذابش را بیاورد و خداوند فاسقان را هدایت نمی‌کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  سردار تنگسیری: نیروهای مسلح ما از قدرت برتر پدافند هوایی درمنطقه برخوردار هستند

وی تأکید کرد: این آیه از آیات مهم در اهمیت و تأکید بر موضوع جهاد است، خب، حال ماها که می‌گوییم “اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد”، خب، ایشان حکم جهاد تببین دادند و فرمودند؛ “راه بیفتین هرکاری برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات میتوانید انجام دهید”، آیا به‌قدر کفایت انجام دادیم و در وظیفه‌مان در رابطه با فرمان ولی فقیه کوتاهی نکردیم؟

دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به صفحات ۱۵ و ۱۶ جلد ۱۵ صحیفه امام گفت: حضرت امام می‌فرماید “ما مکلفیم در امور سیاسی شرکت کنیم، آن اشخاصی که در حوزه‌ها هستند باید بروند و مردم را برای دخالت در امور و مشارکت در انتخابات کمک کنند.”، و در جای دیگر می‌فرمایند؛ “آن‌هایی که اسلام را خلاصه می‌کنند در اینکه بخورند و بخوابند و یک نمازی بخوانند و یک روزه‌ای بگیرند و در گرفتاری این ملت و در گرفتاری این جامعه دخالت نکنند به‌حسب روایت رسول اکرم این‌ها مسلم نیستند. عزیزان، اکنون جهاد تبیین افرادی پای کار می‌خواهد که از جان و مال و آبروی خود بگذرند و همچون شهیدان عزیز در عرصه جهاد در راه خدا، سر ازپا نشناسند.

وی در پاسخ به این سؤال که جوانان و زنان در لیست پایداری چند نفر هستند، ضمن بازگویی خاطراتی از دوران جوانی خود و مسئولیت‌هایی که در دهه ۶۰ به‌عهده داشت، گفت: توجه ما به این است که از جوانان و بانوان در اداره امور کشور بیشتر استفاده شود، ما در مجمع و شورای مرکزی هم حضور جوانان و بانوان را نسبت به دوره قبل بیشتر کردیم البته در لیست ملاک ما اصلح است ولی در شرایط مساوی اولویت با جوانترهاست، جوانان موتور حرکت جامعه هستند. اقدام جبهه پایداری انقلاب اسلامی در تأسیس سازمان جوانان جبهه در راستای نقش بی‌بدیل جوانان در حل مشکلات کشور است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ویدیو / اثبات نقش فرانسه در کشتار ایلامی‌ها؛ جنایت جنگی ونقض حقوق بین‌الملل!

محصولی در پاسخ به این سؤال که برای مسئله حجاب و آموزش و پرورش و مشکلات مبتلی‌به جامعه جبهه پایداری چه برنامه‌ای دارد گفت: جبهه انقلاب باید نامزدهایی انتخاب کند که تمامی ارکان شریعت را پاسداری کنند و حجاب یکی از مهمترین ضروریات اسلام است، لایحه حجاب که پیگیری شد از کارهای دوستان جبهه انقلاب در مجلس است.

وی در انتها در خصوص لیست مستقل یا مشترک جبهه پایداری در انتخابات پیشِ‌رو گفت: چون در شرایط فعلی یک ماه به انتخابات مانده است نمی‌شود دقیقاً در مورد وجود لیست واحد از طرف جریان نظر داد البته ما خودمان را محدود نکردیم و با جریان‌های انقلابی گفتگو می‌کنیم و ان‌شاءالله با توجه به شرایط ناظر بر فضای انتخابات تصمیم‌گیری می‌کنیم.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

بررسی نحوه دهک‌بندی و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها در مجلس

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تایمز، کمیسیون‌های تخصصی مجلس این هفته جلسه دارند که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد