فیلترهای سرامیکی ریخته گری

مرگ نوزاد ۶ماهه در بیمارستان مفید "مرگ مشکوک" است/ با مقصران برخورد می‌شود؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، صبح پنجشنبه نهم آذر ماه، یک نوزاد ۶ماهه در بیمارستان کودکان مفید تهران فوت کرد؛ علت فوت این نوزاد از سوی بیمارستان، خون‌ریزی ریوی اعلام شد اما خانواده بیمار می‌گویند که به‌دلیل تحصن تعدادی از اعضای کادر درمان در حیاط بیمارستان برای دریافت مطالبات خودشان، حال فرزندشان رو به وخامت رفته و او فوت کرده است.

در همین رابطه نیز تعدادی از اعضای کادر درمان بیمارستان بازداشت شدند و پرونده قضایی نیز برای آنها به‌عنوان کادر درمان بیمارستان مفید تشکیل شده است.

رضا زندی؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره فوت نوزاد ۶ماهه در بیمارستان مفید تهران اظهار کرد: کودکی ۶ماهه توسط والدین برای درمان به اورژانس بیمارستان مفید آورده شده بود و در نخستین فرصت پذیرش و ویزیت و اقدامات درمانی اولیه برای وی انجام شده بود، در حین این اقدامات بدحال می‌شود و علی‌رغم اقدامات متأسفانه فوت می‌کند.

وی ادامه داد: به‌طور کلی طبق دستورالعمل‌های موجود اگر بیمار کمتر از ۲۴ ساعت پس از ورود به بیمارستان، فوت کند به‌عنوان مرگ مشکوک محسوب می‌شود که می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد، این مرگ‌ها نیاز به بررسی پزشکی قانونی دارد و صدور گواهی فوت بیمار بدون بررسی پزشکی قانونی امکان‌پذیر نیست.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  امدادرسانی هلال احمر به ۴۲۷ نفر در سه روز گذشته

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به مطالب منتشرشده در مورد اعتصاب کادر درمان بیمارستان در روز حادثه گفت: مطالبات کادر درمان همواره وجود داشته اما هرگز منجر به عدم خدمت‌رسانی به بیماران نشده است زیرا تمام پزشکان و پرستاران رعایت حقوق بیمار را از جمله وظایف اخلاقی خود می‌دانند.

وی اذعان داشت: با وجود این، بررسی‌های کارشناسانه در این خصوص با حضور کارشناسان معاونت درمان، حراست و رئیس دانشگاه برای ارزیابی ابعاد مختلف ماجرا صورت گرفته است، این بررسی‌ها تا اعلام قطعی علت مرگ از سوی پزشکی قانونی ادامه خواهد داشت و در صورت وجود مقصر یا مقصرانی در این ماجرا حتماً طبق مقررات در اسرع وقت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/+

الماس تراشکاری

Check Also

الزامات مشارکت بالا در انتخابات ریاست جمهوری

  دیدارنیوزـ حسین علایی: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام در ایران پس از فاجعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *