فیلترهای سرامیکی ریخته گری
مهارت‌آموزی بیش از چهار میلیون نفر در ۲ سال گذشته

مهارت‌آموزی بیش از چهار میلیون نفر در ۲ سال گذشته

رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور از مهارت آموزی بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در ۲ سال گذشته خبرداد.

مهرداد عظیمی رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای به ۱۹ گروه هدف مانند روستائیان، عشایر، دانش‌آموزان، دانشجویان و کسانی که بضاعت مالی کمی دارند به‌صورت رایگان آموزش‌های مهارتی ارائه می‌کند.

وی گفت: توسعه و ایجاد مراکز جوار کارگاهی یکی از کار‌های سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور است که آموزش‌ها در کنار صنایع و بنگاه‌های صنعتی و کارگاهی ارائه می‌شود.

عظیمی با بیان اینکه اکنون بیش از چهار هزار مرکز جوار کارگاهی در کشور فعال است گفت: تجربه خوبی در واگذاری مأموریت‌های محوله به بخش خصوصی در سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای وجود دارد.

رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور گفت: بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر طی ۲ سال گذشته در مراکز دولتی و خصوصی کشور مهارت‌های فنی‌و‌حرفه‌ای را کسب کردند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش از آمادگی سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای ایران برای اعزام مربی آموزشی به کشور عمان خبر داد و گفت: از سوی دیگر ظرفیت آموزش یک‌هزار نفر نیروی کار عمانی در مرکز تربیت مربی ایران وجود دارد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آغاز ارزیابی‌ها برای جبران خسارات زلزله‌ هرمزگان/ اعطای وام۲۵۰ میلیونی

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از هفت کشور آفریقایی هنرجو داریم که آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند گفت: آمادگی برای اعزام مربی آموزشی به دیگر کشور‌ها وجود دارد تا مهارت‌های فنی حرفه‌ای را آموزش دهند.

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور با بیان اینکه دامنه فعالیت‌های آموزش مهارتی جمهوری اسلامی ایران متنوع است گفت: مسابقات مهارتی جهانی و آسیایی اردیبهشت‌ماه سال آینده به میزبانی ایران برگزار می‌شود.

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

جلیل محبی: این گشت ارشاد کار دولت است!

دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلیل محبی در پاسخ به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *