فیلترهای سرامیکی ریخته گری

مهدیه تسنیم| مهم ترین حاجت امام زمان (عج)

به گزارش خبرنگار دین خبرگزاری تایمز، در فرازی از دعای عهد می خوانیم «اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی مِنْ أَنْصَارِهِ وَ أَعْوَانِهِ وَ الذَّابِّینَ‏ عَنْهُ‏ وَ الْمُسَارِعِینَ فِی حَوَائِجِهِ وَ الْمُمْتَثِلِینَ لِأَوَامِرِه»؛ خدایا مرا از انصار و اعوان امام عصر عجل الله تعالی فرجه و مدافعان او و نیز از سرعت گیرندگان بر حوائجش و از پیشی گیرندگان بر اوامرش قرار بده.

قبلاً دربارۀ نصرت و یاری امام و نیز دفاع از حریم امام نکاتی مطرح شد، از جمله آنکه یک شیعه باید جزو انصار و اعوان امام عصر خویش باشد، هرچند انصار و یاران امام درجات دارد. همچنین یک شیعه یا محب عترت طبق فراز «الذَّابِّینَ‏ عَنْهُ» باید از مدافعان حریم امام باشد؛ یعنی کسی که مدافع حریم امام است، سعی می کند نگرانی را از ایشان دور کند. مصداق بارزش یاران امام حسین علیه‌السلام بودند. در این زمان نیز یک مؤمن می تواند با رفتار مناسب در حریم امام از جمله دستگیری از مستضعفان فکری و معرفتی و نیز رسیدگی به نیازمندان و و ادا کردن حق مسئولیت در قبال مردم و همچنین هر رفتاری که سبب تحکیم حریم می شود، نگرانی را از امام بردارد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - روایت مادر شهید مصطفی صدرزاده از شهادت فرزندش درظهر تاسوعا + فیلم

در فراز بعدی می خوانیم «الْمُسَارِعِینَ فِی حَوَائِجِهِ»؛ یعنی خدایا مرا از کسانی قرار بده که در حوائج امام عصر عجل الله تعالی فرجه سرعت بگیرند. اما باید پرسید این حوائج چیست و چگونه باید سرعت گرفت:

نکتۀ اول اینکه این فراز به دنبال فرازهای قبلی آمده است؛ بعد از آنکه می گوییم مرا از انصار و اعوان او و نیز مدافعان حریمش قرار بده، می گوییم مرا از سرعت گیرندگان بر حوائجش قرار بده. یعنی این فرازها در طول هم قرار دارند. کسی که انصار امام نباشد، مدافع حریم او نباشد، سرعت گیرنده بر حوائج امام شدنی نیست.

نکتۀ دوم اینکه باید دانست که مهم ترین حاجت امام چیست؟ مهم ترین حاجت امام، برپایی حکومت حقه در آخرالزمان و برپایی ظهور به اذن الله است. پس شیعیان باید در مسیر این حاجت امام پیشرو باشند. از میان پیشروان زمینه سازی ظهور، حزب الله هستند که به تعبیر قرآن به مرحله ای می رسند که «هُمُ الْغالِبُون‏» می شوند؛ یعنی پیوسته در نبردها غلبه می یابند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - مشکل رمان امروز، خالی بودن از پژوهش است

نکتۀ سوم اینکه اکنون باید برای زمینه سازی ظهور چه کار کرد تا سرعت گیرندگان بر حاجت امام باشد، باید به معارف قرآن و عترت رجوع کرد و از این طریق از خداوند هدایت طلبید. 

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

نگاهی به فیلم «پرویزخان»| من پرویز دهداری هستم

خبرگزاری تایمز ـ محمد جلیلوند فوتبال به‌عنوان یک صنعت ـ ورزش جذاب که مخاطبانی میلیونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد