فیلترهای سرامیکی ریخته گری

نقشه گوگل زیر ذره بین وزارت دادگستری آمریکا رفت

وزارت دادگستری آمریکا با احیای رشته تحقیقات ضدانحصارطلبی خود، سرگرم تحقیق درباره نفوذ گوگل در خدمات نقشه است.

به گزارش ایسنا، بلومبرگ به نقل از سه منبع آگاه نوشت: وکلای وزارت دادگستری آمریکا به دنبال دریافت اطلاعات و مصاحبه با شاهدان احتمالی هستند. این تحقیقات بر این تمرکز یافته که گوگل چگونه خدمات خود را با یکدیگر دسته می کند و ممکن است به شکایت ضد انحصار طلبی جدیدی منتهی شود.

 این تحولات نشان می دهد که وزارت دادگستری آمریکا، حتی پس از تنظیم دو شکایت ضد انحصار طلبی بزرگ علیه گوگل، به تفحص در خصوص محصولات محبوب این غول اینترنتی ادامه می دهد.

شرایط استفاده از سرویس گوگل، طراحان را ملزم می کند محصولات نقشه (Google Maps) و جستجوی (ُ Search) این شرکت را با هم استفاده کنند. این محدودیت مانع از آن می شود که شرکت‌ها، از آمار “مکانهای گوگل” (Google Places) که اطلاعات مفصل، تصاویر و بررسی ساختمان های خاصی را فراهم می کند، در خدمات نقشه رقیب استفاده کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رکورد صادرات ایران به عراق شکسته شد

وادار کردن شرکت ها به استفاده از یک محصول برای دسترسی یافتن به محصول دیگر که به باندلینگ یا دسته کردن معروف است، می تواند قانون ضد انحصار طلبی را نقض کند.

گوگل اعلام کرده که این محدودیت‌ها، تجربه کاربری خوب را تضمین می کنند. ضمن این که، بعضی از شرکتهای شخص ثالث که این شرکت از آنها مجوز گرفته است، در خصوص نحوه استفاده از اطلاعات مکانی، محدودیت‌هایی تعیین کرده اند.  

رقیبان گوگل شکایت دارند که این محدودیت‌ها به نوآوری در شماری از حوزه های نوظهور مانند پهپادها، تحویل و لجستیک و همچنین خودروهای برقی و خودران لطمه می زند. در جلسه فوریه ۲۰۲۱ کنگره، شرکت شرکت های گارمین و مپ باکس، نگرانی های خود را نسبت به محدودیت‌های اعمال شده از سوی گوگل برای نقشه ها ابراز کردند.

وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات درباره گوگل را در سال ۲۰۱۹ آغاز کرد و دو شکایت ضد انحصارطلبی علیه این شرکت تنظیم کرده که یکی به جستجو و دیگری به کسب و کار فناوری تبلیغات گوگل متمرکز است. این نهاد، در راستای پرونده جستجوی آنلاین، به دنبال اطلاعاتی از این شرکت در خصوص نقشه بود اما نهایتا ترجیح داد شکایت ضد انحصارطلبی محدودتری را تنظیم کند که به قراردادهای گوگل با سازندگان مرورگر و تلفن هوشمند متمرکز است که آنها را ملزم می کند این موتور جستجو را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض قرار دهند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  نگاهی به روند طرح‌های جامع بنادر کشور

دادستان های کل ایالتی، تحقیقات خود را انجام داده و شکایت جداگانه علیه گوگل در ارتباط با جستجو، فناوری تبلیغات و کنترل این شرکت بر اپلیکیشن های دانلود شده در تلفن های هوشمند و دستگاه های اندرویدی، تنظیم کرده اند. پرونده ایالتی مربوط به جستجوی آنلاین که توسط ایالت های کلرادو و نبراسکا هدایت می‌شود، گسترده تر از پرونده ای است که توسط وزارت دادگستری آمریکا تنظیم شده و شامل ادعاهای مربوط به نقشه و دسته کردن محصولات گوگل برای خودروسازان است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نهاد ضد انحصارطلبی آلمان هم سال گذشته تحقیقاتی را درباره محدودیت‌های نقشه گوگل آغاز کرد.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

قانون برنامه هفتم تا پایان هفته ابلاغ می‌شود-تایمز

داود منظور، در جلسه شورای معاونان سازمان برنامه و بودجه، بر لزوم پیگیری مستمر برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *