فیلترهای سرامیکی ریخته گری

نمایشگاه "سلامت‌بنیان" ویترین توانمندی‌ دانش‌بنیان‌ها در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، احسان عارفیان؛ دبیر ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی در بازدید از دومین نمایشگاه سلامت‌بنیان اظهار کرد: نیم نگاهی به ویترین دانش‌بنیان‌های دارویی نشان‌دهنده پتانسیل بسیار بزرگی از شرکت‌های دانش‌بنیان است که در این حوزه حساس ورود کردند. این شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند در حال ساخت داروهایی با تکنولوژی سطح بالا هستند و پس از اینکه محصولات خود را توسعه دادند به خوبی وارد مرحله تجاری‌سازی شده‌اند و اکنون در فرایند بازار و فروش هستند.

به گفته وی، ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی از بیش از ۱۰ شرکت دارویی که در دومین نمایشگاه سلامت‌بنیان حضور داشتند، حمایت کرده است.

عارفیان با اشاره به اینکه شرکت دانش‌بنیان دارویی، نیازهای دارویی قابل توجهی از کشور را پاسخگو هستند، افزود: این موضوع مایه مباهات و خوشحالی است که ما با اتکا به توان و دانش بومی خود توان کنترل بازار را به‌دست گرفته‌ایم. همچنین مضاف بر این، زمانی که طرح‌های تحقیق و توسعه شرکت‌ها را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم امروزه شرکت‌ها علاوه بر رفع نیازهای روز، حوزه تحقیق و توسعه خود را متمرکز به پاسخ به نیازهای آینده دارویی کشور کرده‌اند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - آنچه باید درباره زایمان طبیعی و سزارین بدانید/ دراین موارد سزارین توصیه می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی ادامه داد: این تنوع شرکت‌ها از حوزه زیرساخت تا داروهای نوترکیب، بسترهای زخم‌پوش و درمان‌های مبتنی بر سلول‌درمانی و ژن‌درمانی نشان‌دهنده این است که گستره شرکت‌ها و توان علمی آنان برای اینکه بتوانند تمام نیازهای کشور را در آینده نزدیک پاسخگو باشند حائز اهمیت است.

عارفیان در پایان ضمن تشکر از زحمات دست‌اندرکاران این زیست بوم، خاطر‌نشان کرد: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیانی که در این حوزه فعالیت دارند حمایت خواهد کرد تا بتوانند در راستای توسعه فناوری‌های نوین دارویی موفقیت‌های بیش از پیش داشته باشند.

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

تصویر روز ناسا: مسیه ۶۶ از نزدیک-تایمز

۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ نجوم و فضا کهکشان مارپیچی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *