فیلترهای سرامیکی ریخته گری

نگاهی به تورم آرژانتین طی قهرمانی‌های جام جهانی

تیم آرژانتینی که برای فینال جام جهانی آماده می‌شود، ممکن است شباهت چندانی با تیم‌های پیروز سال ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ نداشته باشد اما یک موضوع همیشگی بین آنها وجود دارد که آن‌ها و هموطنانشان باید تورم سرسام‌آور را تحمل کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس، پیش‌بینی می‌شود که تورم سالانه آرژانتین در این ماه رقم ۹۹ درصد را ثبت کند و اقتصاددانان انتظار دارند که به زودی سه رقمی شود.

زمانی که دیگو مارادونا در سال ۱۹۸۶ آلبی سلسته (لقب تیم ملی فوتبال آرژانتین) را به عنوان قهرمانی رساند، میانگین تورم در آن سال ۱۱۶ درصد بود.

در سال ۱۹۷۸، زمانی که آرژانتین برنده مسابقاتی شد که میزبان آن بود، طبق داده‌ها و نظرسنجی‌های بانک مرکزی آرژانتین، این نرخ ۱۷۶ درصد ثبت شده بود.

لیونل مسی یک سال پس از قهرمانی در سال ۱۹۸۶ به دنیا آمد و هواداران وی را وارث جایگاه افسانه‌ای مارادونا می‌دانند، اکنون آخرین حضور خود در جام جهانی را مقابل فرانسه انجام خواهد داد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آماده‌سازی روسیه برای صادرات کمتر نفت

تورم بالا یک ویژگی ثابت در تاریخ آرژانتین است و نشان دهنده موفقیت یا شکست این کشور در جام جهانی نیست.

این تیم در فینال سال ۱۹۹۰ با تورم بیش از حد ۲۰۰۰ درصد در آن زمان شکست خورد. زمانی که در فینال ۲۰۱۴ شکست خورد، نرخ رسمی تنها ۲۲ درصد بود اما این ظن بود که دولت داده‌ها را دستکاری کرده است.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

کشاورزان با صرفه‌جویی برق تا ۱۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند-تایمز

احمدی مدیرکل هوشمندسازی و فناوری نوین شرکت توانیر در برنامه «روزیِ نو» از برنامه رادیو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *