فیلترهای سرامیکی ریخته گری

نگرانی اوپک از پیشنهاد ممنوعیت نفت روسیه در اروپا

مقامات اوپک بر این باورند که ممنوعیت نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا به مصرف کنندگان آسیب می زند و نگرانیهای خود را به بروکسل ابراز کرده اند.

به گزارش ایسنا، اعضای بزرگ اوپک شامل عربستان سعودی و امارات متحده عربی تلاش کرده اند موضع خنثی بین غرب و مسکو اختیار کنند و همزمان گروه اوپک پلاس که روسیه هم در آن حضور دارد، در دیدارهای سیاستگذاری خود از پرداختن به بحران اوکراین خودداری کرده است.

اتحادیه اروپا که وابستگی سنگینی به نفت روسیه دارد، تحریمهای شدیدی علیه روسیه اعمال کرده که شامل مسدود کردن داراییهای بانک مرکزی این کشور بوده است. این بلوک اکنون سرگرم بحث درباره تحریم صنعت انرژی روسیه است. کادری سیمسون، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در توییتر اعلام کرد مقامات اوپک از جمله محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک ۱۶ مارس با سیمسون دیدار کردند تا درباره شرایط فوق العاده برای بازار انرژی گفت و گو کنند.

یکی از منابع آگاه در اوپک به رویترز گفت: این گروه نگرانیهایش را برای اتحادیه اروپا روشن کرده است و آنها مطلع شده اند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  صادرات ۱۳ میلیون تن کالا از استان بوشهر

یک مقام اتحادیه اروپا درباره دیدار ۱۶ مارس گفت: اوپک تحلیل خود از وضعیت بازار نفت را ارائه کرد و ما را در جریان برنامه هایش در خصوص تولید نفت گذاشت. همان طور که مکررا اعلام کرده ایم، در خصوص تحریمهای آینده، هیچ گزینه ای از روی میز کنار گذاشته نشده است.

قیمتهای نفت از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین و نگرانیها نسبت به مختل شدن عرضه، به بالاترین حد از سال ۲۰۰۸ صعود کرده و قیمت سوخت برای مصرف کنندگان را گرانتر کرده است.

روسیه متحد اوپک است و ریاست اوپک پلاس را به طور مشترک با عربستان سعودی در دست دارد.

بر اساس گزارش رویترز، در حالی که آمریکا و انگلیس واردات نفت روسیه را ممنوع کرده اند اما هنوز میان اعضای اتحادیه اروپا درباره اقدام مشابه اختلاف نظر وجود دارد. وزیران خارجه این بلوک روز دوشنبه درباره اعمال و چگونگی اعمال تحریمها علیه انرژی روسیه به توافق نرسیدند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

کفسابی سنگ دهبید در تبریز

کفسابی سنگ دهبید در تبریز: جلا و درخششی دوباره به سنگ‌های نفیس شما

تبریز، شهر اولین‌ها و مهد تمدن، با قدمتی دیرینه و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی فراوان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *