فیلترهای سرامیکی ریخته گری

نگران روزهای آینده به دلیل عدم رعایت مقررات رانندگی از سوی مردم هستیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فعالیت پایگاه های اورژانس بیمارستان ها و… در ایام تعطیلات نوروزی گفت:‌ از تعطیلات عید، مدت زیادی باقی مانده و ما نگران حوادث ترافیکی هستیم که به علت عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی رخ می دهد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین‌اللهی در مورد آمارهای نوروزی با بیان اینکه در این چند روز همه جا تعطیل بوده اما کادر بهداشت و درمان همچون گذشته فعال بودند گفت: ترافیک امسال بیشتر از سالهای قبل بوده بگونه ای که  حدود۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است،  بنابراین پرسنل ما نیز فعالتر کار می کردند بگونه ای که امسال ۸۲۶ هزار مراجعه داشتیم که ۱۷۲هزار بستری شدند و همچنین ۱۹۸هزار بازرسی انجام شد و ۲۱۶هزار ماموریت داشتیم.

وی  با بیان اینکه ۱۱ هزار بیمار و مصدوم را به صورت زمینی و هوایی منتقل کردیم که  متاسفانه ۲۳۰ فوتی ثبت شده به علت حوادث ترافیکی گفت: ۴۷هزار بیماران قلبی،تنفسی،مسمومیت،سوختگی و… داشتند، دیده شدند که ۲۴هزار درمان در محل و ۲۳هزار اعزام انجام شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تیراندازی مرگبار در هامبورگ آلمان

وزیر بهداشت افزود: پایگاه های اورژانس بیمارستان ها و… همه فعال بودند اما از تعطیلات عید، مدت زیادی باقی مانده و ما نگران حوادث ترافیکی هستیم که به علت عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی رخ می دهد.

وی در مورد برنامه های این وزارتخانه در سال جدید گفت: مهمترین مسئله این است که به خودکفایی برسیم و در بحث دارو، شرکت‌های دانش بنیان را حتما بسیار حمایت می کنیم و ان‌شاءالله به وضعیتی برسیم که نه تنها نیاز داخلی را برطرف کنیم بلکه صادرات دارو را هم انجام دهیم.

عین‌اللهی افزود: با از بین رفتن ارز ترجیحی این امکان بهتر می شود و شرکت ها،  بهتر می توانند کار کنند چراکه معطل ارز ترجیحی و مواد اولیه نمی شوند وحتما  دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را ترغیب می کنیم  که در بحث تولیدات  دانش بنیان کار کنند و در صورتی، مرکز تحقیقاتی را تایید می کنیم که حتما به شرکت های دانش بنیان متصل باشد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

راهکاری ساده‌ برای افزایش طول عمر

دیدارنیوز: محققان بریتانیایی توصیه می‌کنند؛ پله نوردی باعث افزایش طول عمر می‌شود. می‌خواهید بیشتر زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *