فیلترهای سرامیکی ریخته گری

هدفگذاری وزارت صمت برای نرخ تورم سال ۱۴۰۲ اعلام شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۴۰۲، قصد دارد تورم تولیدکننده و مصرف کننده بخش کالایی در ارتباط با رشته­ فعالیت‌­ها و محصولات مرتبط با این وزارتخانه به طور میانگین کمتر از متوسط نرخ تورم تولیدکننده و مصرف کننده کل کشور باشد.

به گزارش ایسنا، وزارت صمت اخیرا برنامه خود را برای مهار تورم در سال جاری اعلام کرده و در بخشی از این گزارش هم به وضعیت موجود اشاره کرده است.

مدیریت تورم در حوزه صنعت، معدن و تجارت شامل تورم تولید کننده و مصرف کننده کالاهای صنعتی است. وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که در سال ۱۴۰۲، با اتکاء به ظرفیت‌ها و قابلیت­‌های موجود خود درصدد است تورم تولیدکننده و مصرف کننده بخش کالایی در ارتباط با رشته­ فعالیت­‌ها و محصولات مرتبط با این وزارتخانه به طور میانگین کمتر از متوسط نرخ تورم تولیدکننده و مصرف کننده کل کشور باشد.

این وزارتخانه سازوکارهای رسیدن به این هدف را نیز در هفت محور شامل اصلاح ساختار تعیین قیمت، تکمیل سامانه جامع تولید و تجارت، کاهش گرانفروشی، کاهش قیمت تمام شده، افزایش و بهبود تولید، هدایت نقدینگی و کاهش تاثیر پذیری از ارزهای خارجی اعلام کرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تسلا باز هم کاهش قیمت داد

همچنین طبق این گزارش در راستای اجرایی شدن سازوکارهای مهار تورم، پروژه هایی در وزارت صنعت معدن و تجارت در حال اجرا یا پیگیری هستند که اصلاح ساختار بازار کالاهای منبع پایه، اصلاح ساختار بازار انرژی در بخش صنعت، معدن و تجارت، اصلاح ساختار بازار خدمات، تشکیل سامانه مرجع قیمت، اعلام قیمت تولید کننده و وارد کننده، اجرای مالیات عایدی سرمایه، اجرای مالیات سود مازاد، درج برچسب قیمت منصفانه، راه اندازی سامانه نظارت و رسیدگی به تخلفات بازار، راه‌اندازی صندوق‌های ارزی، تولید محصولات پروتئینی کم هزینه، نوسازی لوازم خانگی کم بازده، راه‌اندازی شبکه هوشمند مبادلات اقساطی (شبکه هما)، راه اندازی کالا برگ و غیره از جمله مهم‌ترین آن‌ها است.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

قیمت حامل‌های انرژی سال آینده تغییر نمی‌کند

قیمت حامل‌های انرژی سال آینده تغییر نمی‌کند

هوشنگ فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۳ از سوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *