فیلترهای سرامیکی ریخته گری

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۹/۰۷؛ هشدار نارنجی هواشناسی برای مازندران و گلستان/ موج سرما در راه است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد فعالیت سامانه بارشی امروز سه‌شنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۲ در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، برخی مناطق شمال غرب و غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی است و در این مناطق بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در برخی مناطق گردوخاک و در مناطق سردسیر بارش برف روی می‌دهد.

از بعدازظهر امروز از میزان بارندگی و بارش‌ها در منطقه غرب کشور کاسته می‌شود و بارش‌ها برای استان‌های ساحلی دریای خزر است.

فردا چهارشنبه در شمال شرق‌، برخی مناطق شرق و استان‌های ساحلی دریای خزر بارش‌های پراکنده روی می‌دهد و سپس سامانه بارشی به‌تدریج از کشور خارج می‌شود. طی ۵ روز آینده در ساعات بعدازظهر و شب در برخی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تایمز، امروز در شمال غرب، غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و فردا در شمال شرق کشور کاهش دما روی می‌دهد. امروز دریای خزر و پنجشنبه و جمعه خلیج فارس مواج است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ایمن‌سازی راه‌های منتهی به شلمچه و چذابه در آستانهاربعین

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

نوع مخاطره: بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در ارتفاعات بارش برف و رخداد مه

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۷: مازندران و گلستان.

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، لغزندگی گردنه‌های کوهستانی به‌سبب بارش برف، کاهش دید، سقوط سنگ از ارتفاعات، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهنسال.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیرضروری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر.

توصیف سامان: وزش باد به‌نسبت شدید تا شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: سه‌شنبه صبح ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

زمان پایان: پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۹

نوع مخاطره: وزش باد به‌نسبت شدید تا شدید (حداکثر سرعت وزش باد ۳۰ نات) و افزایش بیشینه ارتفاع موج (در سواحل تا ۲٫۱ متر و در مناطق دور از ساحل تا ۳ متر)

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ورود خودروساز فرانسوی- ایتالیایی به آفریقا

منطقه اثر: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۷، چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۸، پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس

اثر مخاطره: آسیب به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی، آسیب به شناورها به‌خصوص شناورهای تفریحی و سبک، اختلال در ترددهای دریایی و احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحل و اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی

توصیه: ممانعت از تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع تردد کشتی‌های تجاری، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی همچنین آماده‌باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط فعالان دریایی.

توصیف سامانه: وزش باد به‌نسبت شدید تا شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان پایان: سه‌شنبه بعدازظهر ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

نوع مخاطره: وزش باد به‌نسبت شدید تا شدید (حداکثر سرعت وزش باد در مناطق دور از ساحل بیش از ۲۸ نات) و افزایش بیشینه ارتفاع موج (در ساحل تا ۲٫۵ متر و در مناطق دور از ساحل بیش از ۳ متر)

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  لرستان به یکی از استان‌های تولیدکننده فروسیلیس و فرومنگنزتبدیل خواهد شد

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۷: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران.

اثر مخاطره: آسیب به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی، آسیب به شناورها به‌خصوص شناورهای تفریحی و سبک، اختلال در ترددهای دریایی و احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحل.

توصیه: ممانعت از تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع تردد کشتی‌های تجاری، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی همچنین آماده‌باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط فعالان دریایی.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

تاثیر حراج سکه در مرکز مبادله ایران بر بازار/ قیمت‌ها کاهشی می‌شود

تاثیر حراج سکه در مرکز مبادله ایران بر بازار/ قیمت‌ها کاهشی می‌شود

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:عرضه سکه در مرکز مبادله ایران در شرایطی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *