فیلترهای سرامیکی ریخته گری

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۹/۲۴؛ هشدار هواشناسی برای استان‌های ساحلی/ افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در بخش‌هایی از مرکز، شرق دریای خزر، شمال شرق، برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور ابرناکی، ببارش باران، وزش باد، کاهش دما و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی شده است.

سامانه بارشی به‌تدریج اوایل امشب از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود. فردا شنبه ۲۵ آذرماه در اکثر مناطق کشور جو نسبتاً پایداری حاکم است.

روز یکشنبه در سواحل غربی دریای خزر و دوشنبه علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از شمال غرب کشور بارش روی می‌دهد. سه‌شنبه آینده در سواحل دریای خزر،‌ بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب ابرناکی و بارش پیش‌بینی شده است. طی روزهای شنبه تا دوشنبه هفته آینده در شهرهای صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تایمز، امروز در استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و اردبیل افزایش محسوس دما و روز دوشنبه در این مناطق کاهش محسوس دما روی می‌دهد. جمعه و شنبه نیز خلیح‌فارس و تنگه هرمز ، یکشنبه دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تولید سالانه ۲۵ میلیون متر پارچه در نساجی بروجرد/ تکمیل طرحتوسعه زاگرس‌پوش

توصیف سامانه: وزش باد به نسبت شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان پایان: ظهر جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۲۴

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در مناطق ساحلی تا ۲۲ نات و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی تا ۱٫۵ متر و مناطق دور از ساحل بیش از ۱٫۵ متر

منطقه اثر: جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۲۴: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان گلستان

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، احتمال آسیب شناورهای سبک و تفریحی، اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحل.

توصیه: منع شنا و غواصی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت های شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی ها به بنادر وفعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحلی.

توصیف سامانه: وزش باد به نسبت شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: صبح شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۵

زمان پایان: بعدازظهر یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۶

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۴ نات و افزایش ارتفاع موج بیش از ۱ متر در سواحل و مناطق دور از ساحل بیش از ۱٫۵ متر

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جنرال موتورز به جای تویوتا نشست

منطقه اثر: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ و یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۶: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های هرمزگان و غرب سیستان و بلوچستان در تنگه هرمز و دریای عمان

اثر مخاطره: اختلال در تردد و فعالیت های دریایی، حتمال آسیب به شناورها بخصوص شناورهای سبک، احتمال خسارت به تاسیسات ساحی و فراساح همچنین اختلال موقت در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل و سکوهای نفتی.

توصیه: ممانعت از فعالیت های تفریحی، منع تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ + عکس-تایمز

در هفته کاری که گذشت، شاخص کل بورس ۰.۴۹ درصد افزایش یافت و در ارتفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *