فیلترهای سرامیکی ریخته گری

واردات فوریتی شیرخشک در هفته‌های آینده/ توزیع براساس نیاز و تعداد موالید هر استان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، منوچهر دادگرنژاد در خصوص تامین شیرخشک‌ رگولار (عادی) اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی از لحاظ تامین شیرخشک وجود ندارد و با توجه به تامین این فرآورده از مسیر تولید داخل و واردات، به‌زودی نیاز بازار مرتفع خواهد شد.

وی عنوان کرد: تولیدکنندگان شیرخشک با تمام ظرفیت در حال تامین بازار هستند و تولیدات آن‌ها روزانه در کشور توزیع می‌شود و محموله‌های شیر خشک وارداتی به صورت فوریتی حمل و ظرف هفته‌های پیش رو وارد کشور خواهد شد.

مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: برنامه توزیع شیرخشک مورد نیاز هر استان‌ بر اساس الگوی مصرف سال ۱۴۰۱ ، میزان موالید سال جاری و نیاز تعیین و به صورت ماهانه بازنگری می‌شود.

وی افزود: هدف اصلی ما تامین شیرخشک مورد نیاز کشور، روان شدن فرآیند توزیع و البته مقابله با قاچاق این فرآورده مهم غذایی است.

به گزارش تایمز، پیش از این نیز رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک به تایمز گفته بود که ظرفیت تولید شیرخشک در کشور، دو برابر نیاز داخلی است اما به‌دلیل مصرف غیرمنطقی و قاچاق، این محصول دچار کمبود شده است. روز گذشته نیز مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از عرضه شیرخشک‌های عادی با کد ملی در داروخانه‌ها از ۲۰ مهرماه خبر داده بود که این اقدام در راستای شفاف‌سازی توزیع این محصول و مقابله با قاچاق آن صورت خواهد گرفت. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هشدار وزارت بهداشت درباره شیوع سرخک / فراخوان واکسیناسیونکودکان ایرانی و مهاجر زیر ۵ سال

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

نسخه دسکتاپ ChatGPT رونمایی شد؛ اما فقط برای کاربران macOS-تایمز

OpenAI اپلیکیشن دسکتاپ ChatGPT را برای کاربران macOS معرفی کرد. این استارتاپ در جریان مراسمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *