فیلترهای سرامیکی ریخته گری

واکنش زاکانی به اظهارنظر مدیرعامل یکی از خودروساز‌های داخلی/ تمام تعهدات شهرداری تهران انجام شده است

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، علیرضا زاکانی در حاشیه آیین بهره‌برداری از ۲۲ بازار میوه و تره‌بار شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره اظهارنظر یکی از مدیران خودروسازی مبنی بر عدم دریافت پول از شهرداری تهران بابت واگذاری اتوبوس‌های جدید اظهار کرد: هم‌اکنون ۵ هزار دستگاه اتوبوس توسط شهرداری تهران خریداری شده است که از این تعداد ۲۵۰۰ دستگاه داخلی و ۲۵۰۰ دستگاه خارجی هستند.

وی تصریح کرد: ۱۷۰ دستگاه اتوبوسی که اخیراً از آن یاد شده است غیر از ۵ هزار اتوبوس اشاره‌شده است به‌طوری که این اتوبوس‌ها قبلاً خریدار شده بودند.

شهردار تهران ادامه داد: اتوبوس‌هایی که شهرداری تهران قرارداد خرید آنها را امضا کرده است، اتوبوس‌های باکیفیت و قابل‌قبولی است اما ما اعلام کردیم که تولید داخل به‌اندازه نیاز ما نیست و نمی‌توانیم مردم را گروکشی کنیم که چندین سال بعد اتوبوس‌ها را وارد چرخه خدمت‌رسانی کنیم.

زاکانی در ارتباط با تعهدات شهرداری تهران درباره پرداخت پول به تولیدکنندگان داخلی به‌ازای اتوبوس‌های واگذارشده تصریح کرد: طبق تعهدات پول را واریز کرده‌ایم و اتوبوس‌ها را تحویل می‌گیریم، خارج از کشور هم اتوبوس‌هایی که خریداری کرده‌ایم به‌صورت کلی و باکیفیت وارد می‌شود و در مرحله بعد نیز قطعات این اتوبوس‌ها وارد کشور خواهد شد، همچنین تجربیات ساخت این اتوبوس‌ها به کشور منتقل می‌شود تا قابلیت بیشتری را داشته باشیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آخرین آمارهای کرونا و رنگبندی شهرها در ایران/ ثبت ۵۴ فوتی و۱۳۸۲ بیمار جدید

وی تأکید کرد: از ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس خریداری‌شده داخل ۵۰۰ دستگاه برقی و ۲۰۰۰ هزار دستگاه به‌صورت دیزلی و با استانداردهای روز دنیا ساخته‌ شده‌اند.

شهردار تهران با اشاره به تعامل بسیار خوب شهرداری تهران با خودروسازان داخلی گفت: درباره اظهارنظری که انجام شده است ما هیچ اسمی از خودروساز نیاورد‌ه‌ایم و اعلام کرده‌ایم در حوزه کیفیت اگر اتوبوس‌های داخلی کیفیت لازم را داشته باشند خریداری می‌کنیم که این برادر ما حساسیت به‌خرج داد و بیان نادرستی داشت.

زاکانی ادامه داد: در ارتباط با اتوبوس‌های داخلی ما هم پرداخت نقدی داشتیم هم تهاتر با ملک که پرداخت‌های نقدی انجام شده و تهاتر که جزء قرارداد بوده ملک معرفی شده است، اما قیمت‌گذاری‌ها را بر اساس کارشناس رسمی دادگستری اعلام کرده‌ایم که خودروساز از طریق کارگزاری برای قیمت‌گذاری عمل کرد و در مرحله بعد شکایت کردند و در ادامه خودشان محکوم شدند.

وی گفت: ما امیدواریم بهترین تعامل را داشته باشیم، همچنین درباره اظهارنظری که اعلام شده ۱۵۰ اتوبوسی که داخلی بودند و توسط شهرداری خریداری شده‌اند و به پارکینگ رفته‌اند، این برای گذشته بوده است و اشکالاتی را این اتوبوس‌ها داشتند که ما به مجموعه اعلام کردیم و گفتیم که اشکالات را رفع کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ترافیک پرحجم در ۳ محور مواصلاتی / بارش برف و باران درجاده‌های اصفهان و اردبیل

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

ایران در امنیت است/ هیچ خطری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را تهدید نمی‌کند

سردار سعید منتظرالمهدی؛ سخنگوی فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز اظهار کرد: پلیس‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد