فیلترهای سرامیکی ریخته گری

واکنش زاکانی به خبر ناپدید شدن ۱۷ هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران در حاشیه آیین بهره‌برداری از زیرگذر کوهک و راست‌گرد پل گل‌ها در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار کرد: به کیفی‌سازی و برقی‌سازی نیز توجه ویژه داریم و ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از داخل کشور خریداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۵۰۰ دستگاه برقی است، تصریح کرد: برنامه بنا بر ۳ هزار دستگاه بود که تا امروز قرارداد ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه منعقد شده و علاوه بر این ۲ هزار دستگاه اتوبوس نیز وارد خواهد شد. امروز ۳ هزار دستگاه اتوبوس داریم که همانطور که گفتیم برای ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه قرارداد منعقد شده و ماهانه و به تدریج وارد ناوگان می‌شود و عملاً فضای شهر به حد نصابی می‌رسد که بی‌سابقه است.

زاکانی با بیان اینکه نوسازی ون‌ها و تاکسی‌ها نیز به صورت جدی در دستور کار مدیریت شهری است، گفت: در همین راستا همت وزیر صمت با اراده رئیس‌جمهور، وزیر نفت و وزیر نیرو و با حمایت وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی باعث می‌شود گام‌های بلندی را امسال و در ۶ ماه ابتدایی سال آینده برداریم. این در کنار عملیاتی شدن قرارداد ۷۹۱ واگن، تفاهم ۲۸۰ واگن دیگر و همچنین ۱۱۳ واگن ملی قرار دارد که نوید آینده‌ای متفاوت با شرایط فعلی است و در کاهش آلودگی هوا نیز اثرگذار خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تسهیلات ویژه برای مشمولان زائرعتبات عالیات در ایامعرفه

شهردار تهران بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اخبار منتشر شده در رابطه با عدم ثبت رقم ۱۷ هزار میلیارد تومان در سامانه شفافیت ادامه داد: در شهرداری سه سرفصل داریم که شامل تخصیص منابع، اجرای پروژه‌ها و نشاندن منابع در چارچوب‌های مالی است. از ابتدای سال مسیری جهش‌وار را پیش می‌بریم و این ۱۷ هزار میلیارد تومان فاصله بین تخصیص اولیه اعتبار با گام سوم یعنی به هزینه نشاندن پروژه‌هاست؛ به همین دلیل در طول سال مالی دولت و دستگاه‌های اجرایی پایان اردیبهشت ماه را برای نشستن هزینه در حساب‌ها مشخص می‌شود.

وی گقت: برخی با ذوق‌زدگی این موضوع را مطرح کردند و ۱۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌ها هزینه شده و در حساب‌ها مشخص خواهد شد و باید برای کسانی که به اذهان مردم آسیب می‌زنند، تاسف خورد.

زاکانی با تاکید بر اینکه تمام پیش‌پرداخت‌ها در قالب همان ۱۷ هزار میلیارد تومان است،  تصریح کرد: برای خط ۱۰ مترو تا امروز ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌پرداخت و کارکرد انجام دادیم و یا برای خرید اتوبوس از همین منبع پرداخت کرده‌ایم که هنوز به هزینه ننشسته است. در مجموع امیدواریم این اقدامات دستخوش امور سیاسی قرار نگیرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هشدار پلیس آگاهی به شهروندان درباره شرکت‌های غیرمجازقالیشویی

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

مرحله بعدی دهک‌بندی خانوار‌ها اعلام شد/ صدک‌بندی طبق مدل «خودرو» و «تراکنش‌های بانکی»-تایمز

علیرضا محمدی رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اظهار کرد: مطابق قانون بودجه، وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *