فیلترهای سرامیکی ریخته گری

وزارت بهداشت: مخالف افزایش بی‌رویه ظرفیت پزشکی هستیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، ابوالفضل باقری فرد در نشست صمیمی جمعی از نخبگان با وزیر بهداشت در ستاد وزارت بهداشت با بیان اینکه با افزایش ظرفیت پزشکی مخالفتی نداریم، بیان کرد: مخالفت ما با افزایش بی رویه ظرفیت پزشکی است و هر سال افزایش ظرفیت به میزان منطقی انجام می‌شود. با افزایش ظرفیت پزشکی بدون توجه به توسعه زیرساخت‌های آموزشی و درمانی، مخالف هستیم و در مجامع مختلف به ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی، به دنبال اصلاح مصوبه هستیم تا کیفیت پزشکی قربانی کمیت نشود.

وی با اشاره به دغدغه‌های این وزارتخانه برای بهبود وضعیت معیشتی دستیاران، اظهار کرد: در زمان حاضر حق‌الزحمه دستیاران پزشکی کافی نیست اما افزایش یافته و در سال آینده نیز امیدواریم با کمک سازمان برنامه و بودجه و معاونت توسعه وزارت بهداشت، شاهد افزایش مناسبی در حق‌الزحمه دستیاران باشیم.

وی افزود: به سمتی حرکت می‌کنیم که حق الزحمه تبدیل به حقوق دستیاران شود و یک دستیار بتواند حداقل به اندازه یک پزشک عمومی، دریافتی داشته و از مزایای بیمه و حق اولاد برخوردار باشد که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه نیز کمک مناسبی در این حوزه داشته باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دستگیری فروشندگان سلاح در سایت های رسمی مجوز دارکشور!

معاون آموزشی وزیر بهداشت با انتقاد از اظهارات برخی مسئولان پیشین وزارت بهداشت، گفت: این طنز تلخی است که مدیرانی که سال‌ها در وزارت بهداشت مسئولیت داشته‌اند و در مدت مسئولیت خود گامی در جهت بهبود وضعیت دستیاران برنداشته‌اند، خواستار افزایش حق الزحمه شده‌اند؛ البته این کار وظیفه ماست و در حال تلاش برای این کار هستیم.

وی درباره فروش تعهدات دانش آموختگان علوم پزشکی گفت: تعهدات مربوط به مردم و تحصیل رایگان است. اگر سال‌های قبل تعهدات را فروخته اند، کار غیرقانونی، غیر شرعی و غیراخلاقی کرده اند. با دستور وزیر بهداشت، فروش تعهدات ممنوع شده است.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

ایران در امنیت است/ هیچ خطری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را تهدید نمی‌کند

سردار سعید منتظرالمهدی؛ سخنگوی فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز اظهار کرد: پلیس‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد