فیلترهای سرامیکی ریخته گری

پرداخت عیدی به کارمندان دولت هفته سوم بهمن

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، به تازگی داود منظور رئیس سازان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور  اعلام کرده: خبر خوش برای کارمندان دولت این است عیدی آنها را حداکثر تا یک هفته آینده(در آستانه ۲۲ بهمن ماه)  پرداخت می‌کنیم.

لازم به ذکر است، درخصوص عیدی کارگران  طبق قانون،  میبایست مبلغ تعیین شده  به عنوان عیدی از ٢ برابر حداقل حقوق قانون کار کمتر نباشد  حداکثر عیدی می‌تواند تا سه برابر حداقل حقوق ماهانه کارگر پرداخت شود.

از سوی دیگر ضوابط کلی نحوه پرداخت و میزان عیدی به کارمندان دولت، به موجب ماده واحده قانونی نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مشخص شده است که در سال هزار و سیصد و هفتاد و چهار به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. البته بر اساس ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال گذشته و بخشنامه عیدی، مبلغ عیدی کارمندان، ۱۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال معادل یک میلیون و ششصد هزار تومان پیش ‌بینی شده بود.

لازم به ذکر است، در خصوص کارمندان دولت باهرنوع مدرک تحصیلی و رده خدمتی، عیدی آنها طبق ماده ۷۵قانون مدیریت خدمات کشوری، معادل۵۰۰۰ امتیاز میباشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  راه اندازی مسیر پروازی کیش به دوحه برای هواداران جام جهانیفوتبال

باتوجه به اینکه درسال ۱۴۰۲ضریب حقوقی کارمندان دولت معادل عدد ۴۰۲۴میباشد باضرب امتیاز عیدی درضریب حقوقی، حداقل عیدی پایان سال کارمندان دولت  مشخص میشود.

 البته دولت این اختیار را داردکه عیدی کارکنان دولت را بیشتر از مبلغ تعیین شده  درقانون مدیریت خدمات کشوری قرار دهد.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

درآمد ۸۰ میلیارد دلاری با توسعه سواحل مکران/ نیازی به منابع صندوق توسعه ملی برای مکران نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، ملک‌رضا ملک‌پور اظهار کرد:‌ سال ۹۶ طرح توسعه سواحل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد