فیلترهای سرامیکی ریخته گری

پیشگیری از ابتلا به کرونا در سفر

با آغاز تعطیلات نوروزی در کشور، سفر بیشتر می‌شود اما از آنجایی که هنوز کرونا دست از سرمان برنداشته ‌باید یک سری نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا سفری همراه با سلامتی داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، توصیه‌های کلی سازمان جهانی بهداشت برای عموم مردم به منظور کاهش در معرض قرار گرفتن با عوامل میکربی بیماری‌زا و جلوگیری از انتقال طیف وسیعی از بیماری ها در سفر به شرح زیر است:

– دست های خود را به طور مکرر با آب و صابون به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه یا مواد ضدعفونی کننده به‌ویژه پس از سرفه و عطسه شست و شو دهید.

– هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیرید و بلافاصله دستمال را دور بیندازید و دست های خود را بشویید.

– از تماس مستقیم با کسانی که نشانه‌هایی از علائم تنفسی دارند، خودداری شود و از افراد مشکوک به بیماری یک متر فاصله بگیرید.

– تا حد امکان از دست دادن، روبوسی کردن و در آغوش گرفتن خودداری کنید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - مصرف یک لیوان از آب این میوه پادشاه هیچ باکتری وویروسی در بدن باقی نمی گذارد

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، باید توجه کرد که افراد در گروه‌های پرخطر، از جمله افراد بالای ۶۰ سال، مبتلایان به بیماری‌های مزمن و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند ـ با خطر ابتلا به بیماری شدید و مرگ ناشی از COVID-۱۹ مواجه هستند بنابراین لازم است این افراد قبل از برنامه‌ریزی برای سفر، خطرات و پیامدهای سفر را به دقت در نظر بگیرند.

احتیاطات لازم در طول سفر

– در هـــر کجا که هستید، اقدامات پیشگیرانه ابتلا به کووید ـ ۱۹ مانند پوشیدن ماسک، شستن مکرر دست‌ها، حفظ فاصله فیزیکی حداقل یک متری و اجتناب از حضور در مکان‌های شلوغ و مکان‌های با تهویه نامناسب را تا حد امکان رعایت کنید.

– درصورتی که جزو افراد پرخطر هستید و لازم است سفر کنید، همیشه از ماسک‌های پزشکی استفاده کنید و اقدامات پیشگیرانه خود را افزایش دهید.

– در طول سفر ممکن اســت در مناطق بسته، محدود یا شلوغ باشید، که در معرض خطر بیشتر مواجهه با ویروس COVID-۱۹ خواهـــید بود. در صــــورت امکـــان، در محیط‌های باز و دارای تهویه مناسب بمانید. حتی اگر به طور کامل در برابر COVID-۱۹ واکـــسینه شــــده باشید، در حین سفر اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دبیر ستاد جمعیت: باید خسارت‌های واردشده به جمعیت کشور راجبران کنیم

– افرادی که علائم کووید – ۱۹ از جمله تب، سرفه یا تنگی نفس دارند، نباید سفر کنند. اگر علائم کووید-۱۹ را دارید، در خانه بمانید و از دیگران فاصله داشته باشید. اگر در تماس نزدیک فردی بوده‌اید که تشخیص ابتلا به کووید-۱۹ داشته است، خود را قرنطینه کنید.

– برخی از مکان‌ها، مقاصد و کشـورها به عنوان بخشی از استراتژی‌های خود برای جلوگیری از گسترش بیماری، قبل از حرکت یا هنگام ورود، به آزمایش کووید-۱۹ نیاز دارند. آزمایش‌های کووید-۱۹ که بلافاصله قبل از حرکت یا هنگام ورود انجـــام می‌شوند، برای تعـــیین وضعیت سلامت مسافران هستند.

– اگر در طول سفر یا هنگام رسیدن به مقصد، علائم کووید ـ ۱۹ را داشـــته باشید، بلافاصله به مراکز بهداشتی اطلاع دهید و توصیه‌های آن‌ها را رعایت کنید. ممکن است از شـــــما خواسته شود که خود را قرنطینه کنید. از آن جـــــایی کـــــه همراهان شمــــا با شـــما در تمــــاس بوده‌اند، ممکـــن است آنها نیز ملزم به رعایت قرنطینه شوند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

آبله مرغان، بیماری شایع اولین فصل سال است-تایمز

مسعود مردانی با بیان اینکه اینکه احتمال ابتلا به آبله مرغان در فصل بهار افزایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *