فیلترهای سرامیکی ریخته گری

پیش بینی تولید ۹ میلیون تن گندم در سال ۱۴۰۱/ آغاز برداشت نوبرانه گندم در کشور

ایسنا/گلستان معاون امور زراعت و باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از پیش بینی تولید ۹ میلیون تن گندم در سال جاری خبر داد.

مهاجر در گفت و گو با ایسنا در حاشیه بازدید از مزارع کلزا و گندم شهرستان کلاله، با اشاره به اینکه استان گلستان و شهرستان کلاله قطب تولیدم گندم و کلزا در کشور هستند، اظهار کرد: تلاش می کنیم با کارهای ترویجی و آموزشی دغدغه مقام معظم رهبری رادر تامین کالاهای اساسی برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه علی رغم خشکسالی های سال گذشته، پیش بینی افزایش خرید گندم را در سال جاری داریم، افزود: بر اساس داده های به دست آمده پیش بینی می کنیم تولید گندم کشور امسال به ۹میلیون تن برسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه تدارک لازم برای تحویل محصول گندم، جو و کلزا از کشاورزان فراهم شده است، خاطرنشان کرد: ابلاغ خرید گندم صادر شده است؛ لذا برداشت نوبرانه گندم طی این هفته یا هفته آینده و برداشت انبوه گندم از نیمه دوم فروردین ماه شروع می شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آغاز فرآیند ساخت بندر خلیج فارس

مهاجر با تقدیر از مدیران و مسئولان استان گلستان به ویژه شهرستان کلاله، گفت: استان گلستان یک استان استراتژیک و حساس برای ما در تولید محصولات اساسی است و تردیدی نداریم که در آینده این استان جایگاه واقعی خود را در سطح کشور به دست خواهد آورد.

فرهاد شیبک فرماندار شهرستان کلاله نیز در حاشیه این دیدار، ضمن اعلام آمادگی این شهرستان برای افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی، اظهار کرد: بهره مندی از علوم روز و دانش بنیان در کشاورزی در سالی که به همین نام از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است از اولویت های ما خواهد بود.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

کفسابی سنگ دهبید در تبریز

کفسابی سنگ دهبید در تبریز: جلا و درخششی دوباره به سنگ‌های نفیس شما

تبریز، شهر اولین‌ها و مهد تمدن، با قدمتی دیرینه و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی فراوان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *