فیلترهای سرامیکی ریخته گری

کاکاحاجی: اسماعیلی پتانسیل قهرمانی المپیک را دارد و گرایی را شکست می‌دهد/ خانه‌نشینم کرده‌اند

کریم کاکاحاجی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تایمز، درباره اینکه پیش از این خوزستان را ترک کرده بود و آیا در کرج همچنان کار مربیگری‌اش را ادامه می‌دهد یا خیر، اظهار داشت: فعلاً که جایی تمرین نمی‌دهم. بیش از یک سال است که اینجا هستم. سال گذشته با کرجی‌ها قرارداد داشتم، اما برایم یکسری محدودیت ایجاد شد و دیدم تمرین ندهم بهتر است.

این معلم بازنشسته که سال‌های زیادی مربی سازنده کشتی خوزستان بوده است، تأکید کرد: من مدیر فنی خوزستان بودم، اما من را کنار گذاشتند. مدرس انستیتو کشتی بودم، اما خانه‌نشینم کردند! حالا با چه انگیزه‌ای در باشگاه تمرین بدهم؟!

وی در پاسخ به این پرسش که «چه کسی شما را خانه‌نشین کرده‌ است؟»، گفت: خودم می‌دانم کار چه کسی است، اما ترجیح می‌دهم نگویم. کاملاً هم مشخص است. استان‌هایی هستند که به من پیشنهاد می‌دهند بروم آنجا کار کنم، اما بعد برخوردشان عوض می‌شود. می‌دانم همه اینها از کجا سرچشمه می‌گیرد.

مربی سازنده کشتی خوزستان که سال‌ها مربی سعید اسماعیلی مدعی وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی بوده است، درباره این کشتی‌گیر تصریح کرد: سعید از ۹ سالگی پیش من بود و تا زمانی که خوزستان بودم با من تمرین می‌کرد. یعنی از صفر پیش خودم بوده است و نزدیک به هفت سال با هم کار کردیم. نه تنها سعید اسماعیلی، خیلی‌های دیگر هم اینجا بودند و یا دوره‌ای که در تیم‌های ملی فعالیت می‌کردم. همین میلاد والی‌زاده که امسال ملی‌پوش کشتی آزاد شد، قبلاً کشتی فرنگی می‌گرفت و زمان نونهالانش پیش من بود. فیلم‌های آموزشی‌اش هست. فردین هدایتی، دانیال سهرابی و… هم وقتی در تیم‌های ملی پایه بودم، حضور داشتند. یا امین میرزازاده که حالا یکی از شانس‌های کشتی فرنگی ما در المپیک پاریس است، دوره ریاست ممتازان در هیئت کشتی خوزستان، در اردوهای پایه ما حضور داشت. بعضی از این بچه‌ها مسیر را خیلی خوب طی کردند و مدرسان و مربیان خوبی کنارشان بودند، ضمن اینکه کادر فنی تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف هم برای‌شان زحمت کشیدند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تلاش فدراسیون فوتبال برای کنترل سرمربی پرتغالی/ تبعیدساپینتو به اتاق سکوت!(عکس)

در حالی که این روزها همه از آمادگی فوق‌العاده بالای سعید اسماعیلی صحبت می‌کنند، مربی سازنده کشتی خوزستان راجع به رقابت احتمالی او با محمدرضا گرایی برای دوبنده تیم ملی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس گفت: محمدرضا گرایی سه سال پیش قهرمان المپیک و جهان شده است، ولی من اینطور فکر می‌کنم که اگر امروز بین او و اسماعیلی مسابقه انتخابی برگزار شود، سعید این کشتی را می‌برد، چون کشتی‌گیر کاملی است و به لحاظ فنی خوب آموزش دیده. سعید اسماعیلی نه تنها توان بردن گرایی که پتانسیل قهرمانی المپیک را هم دارد. البته او بچه درون‌گرایی است و باید حواس‌شان به شرایط روحی و قابلیت‌های فنی که دارد، باشد. البته در کنار من، ارغش عزیزی هم در رشد این کشتی‌گیر تأثیر داشت. ما با هم از ۹ سالگی اسماعیلی را زیر نظر داشتیم.

کاکاحاجی تأکید کرد: شرایطِ امروز تیم ملی خوب است، اما چند سال بعد مشخص می‌شود که در رده‌های پایه خوب کار شده است یا نه. نباید یک نفر را به خاطر اختلاف سلیقه کنار گذاشت، این عمل خداپسندانه‌ای نیست. من زندگی‌ام را در ورزش گذاشتم، امروز هم باید کارم در ورزش باشد، نه اینکه خانه‌نشین باشم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - یک چینی رقیب حسین وفایی شد/ بهترین اسنوکر بازیایران به دنبال قهرمانی جهان

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

نیکفر در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی: درخواست AFC را اجابت کردیم/ الهلال تحت تأثیر غیبت نیمار قرار نگرفته است

به گزارش خبرگزاری تایمز، منوچهر نیکفر درباره میزبانی باشگاه سپاهان از الهلال در مرحله یک‌هشتم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد