فیلترهای سرامیکی ریخته گری

«کتاب گمشده» روایتی از امید برای کودکان

ایسنا/اصفهان نمایش کودکانه «کتاب گمشده» که بازیگران آن با کمک تماشاگران، پایان یک کتاب را بر محور امید و امیدواری رقم می‌زنند این روزها در خانه کودک اصفهان در حال اجراست.

کیمیا کیمیایی‌پور کارگردان این نمایش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نمایش «کتاب گمشده» کاری از گروه تئاتر آفرینش است و داستان دختری به نام شهرزاد را روایت می‌کند که کتابی را می‌خواند، اما قبل از پایان، کتاب را گم می‌کند و تصمیم می‌گیرد با کمک چند نفر از دوستان خود نمایش را تا جایی که مطالعه کرده، اجرا کند و پایان آن را با کمک تماشاگران بسازند.

او ادامه داد: کتاب گمشده هم تا جایی که شهرزاد مطالعه کرده، درباره درختی است که قرار است بریده شود. او دوست دارد به کتاب، دفتر، مداد رنگی و چیزهای مفید تبدیل شود، اما به زغال تبدیل می‌شود و ازاین‌رو ناراحت است. شهرزاد تصمیم دارد پایان نمایش را با کمک مخاطب به پایان برساند.

کیمیایی‌ور گفت: پیشنهاد مخاطبان به این صورت است که زغال هم می‌تواند مفید باشد و با آن یک نقاشی با موضوع امید می‌کشند. بعدازآن کاغذهایی را بین تماشاگران تئاتر و کودکان پخش می‌کنند و به هر نفر یک زغال می‌دهند تا یک نقاشی با موضوع امید بکشند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آغاز اکران آنلاین فیلم سینمایی «حرف آخر»

کارگردان نمایش کتاب گمشده افزود: این نمایش درباره امیدواری است، اینکه زشتی‌ها را می‌توان زیبا کرد و نباید امید را از دست داد. همچنین به تماشاگران نمایش گفته می‌شود که اگر کتابی گم شد و شما پایان آن را مطالعه نکرده باشید می‌‎توانید یک پایان جدید بر اساس ذهنیت خودتان برای آن بنویسید.

«کتاب گمشده» روایتی از امید برای کودکان

او با بیان اینکه نویسنده این نمایش، پدرش مجید کیمیایی‌پور است، گفت: من از ۳ سالگی روی صحنه در نمایش‌‎‌های پدر بازی می‌‎کردم و «کتاب گمشده» اولین تجربه من در مقام کارگردان تئاتر است.

کیمیایی‌پور افزود: برخلاف اینکه تئاتر اصفهان و به‌ویژه تئاتر کودک مخاطب زیادی ندارد، اما در مورد نمایش  «کتاب گمشده» چنین نیست و تاکنون مخاطبان خوبی داشته است. موزیکال بودن و ارتباط متقابل بازیگر و تماشاگر باعث رضایت مخاطب و علاقه او به تماشای کار می‌شود، ضمن اینکه کودک را به چالش کشیده و به فکر وا می‌دارد.

این کارگردان اضافه کرد: لعیا زرگیری، فاطمه زهرا حداد و آرتمیس اعرابی در نمایش «کتاب گمشده» ایفای نقش می‌کنند که خودشان نیز کودک و دانش‌آموز کلاس‌های دوم و چهارم دبستان هستند، درواقع نمایش کاری از کودک برای کودک است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فیلترینگ را که نمی‌توانیم حل کنیم، دنبال راه تازهباشیم

 به گزارش ایسنا، علاقه‌مندان برای تماشای تئاتر کودک «کتاب گمشده» می‌توانند تا ۴ اسفندماه ساعت ۱۸ به خانه کودک اصفهان، واقع در بوستان ملت، حدفاصل سی‌وسه‌پل و پل آذر مراجعه کنند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

سینما‌های سراسر کشور آغاز به کار کردند/ اکران تگزاس۳ از چهارشنبه-تایمز

سینما‌های سراسر کشور پس از پنج روز عزای عمومی به دلیل شهادت آیت الله سید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *