فیلترهای سرامیکی ریخته گری

کدام خدمات توانبخشی اوتیسم تحت پوشش بیمه سلامت است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، محمدمهدی ناصحی درباره خدمات توانبخشی افراد دارای اوتیسم که تحت پوشش بیمه سلامت است، اظهار کرد: بسته خدمات توانبخشی اوتیسم شامل مداخلات کاردرمانی، ارزیابی گفتار، مداخلات گفتاردرمانی، مداخلات رفتاری ـ آموزشی، مداخلات مشاوره ـ حمایتی، مشاوره و تجویز سمعک است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، درباره میزان پوشش بیمه‌ای این خدمات افزود: ۱۰۰ درصد تعرفه خدمات توانبخشی این بیماران در بخش دولتی و ۸۰ درصد تعرفه در بخش خصوصی توسط بیمه سلامت و صندوق بیماری‌های خاص، صعب‌العلاج و نادر پرداخت می‌شود و بیمه‌شدگان نشان‌دار شده در مراجعه به بخش غیردولتی صرفا ۲۰ درصد تعرفه را پرداخت می‌کنند.

وی درمورد بیمه‌شدگان مشمول تصریح کرد: افراد مبتلا به اوتیسم نشان‌دار شده در سامانه‌های بیمه سلامت با حمایت صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج بدون محدودیت سنی تحت پوشش قرار دارند و می‌توانند از خدمات توانبخشی استفاده کنند.

به گزارش تایمز، اوتیسم یک اختلال عملکردی ـ رشدی است که در سه سال اول زندگی بروز می‌یابد و فردی که با این طیف اختلالات به دنیا می‌آید از لحاظ ارتباط و تعامل با دیگران دچار مشکل می‌شود و تمام حواسی که یک فرد را به دنیای پیرامون وصل می‌کند، در این افراد دچار اختلال است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - به هیچ وجه چشم هایتان را نمالید!

جزئیات پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی مبتلایان اوتیسم در تصویر زیر آمده است:

صندوق بیمه خدمات درمانی | بیمه سلامت , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , اوتیسم ,

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

جهش چشمگیر نظام سلامت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به روایت آمار و ارقام

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، پیروزی انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها باعث شکوفایی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *