فیلترهای سرامیکی ریخته گری

کلنگ‌زنی خط ۱۱ متروی تهران تا پایان بهمن ماه

هاشم روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز درباره آغاز عملیات احداث خط ۱۱ متروی تهران اظهار کرد: در تلاش هستیم مقدمات کار را فراهم کنیم تا بتوانیم کلنگ‌زنی خط ۱۱ متروی تهران را در روزهای پایانی بهمن ماه آغاز کنیم. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد محدودی دستگاه‌ TBM (تی بی ام، دستگاه حفاری مکانیزه بوده و برای پروژه‌های وسیع است) در کشور وجود دارد و همه آنها در بخش‌‌های مختلف در حال استفاده هستند، این خط را به صورت دستی حفاری خواهیم کرد. 

مجری خط ۱۱ متروی تهران تصریح کرد: قطعه اول شامل ۴٫۵ کیلومتر و ۴ ایستگاه است که حدفاصل ایستگاه متروی چیتگر تا خیابان نیک‌پسندی واقع در محدوده تهرانسر و بزرگراه فتح است و حفاری آن احتمالاً تا بهمن ماه سال آینده به طول می‌انجامد و احتمالاً بهره‌برداری از ایستگاه‌ها نیز در سال ۱۴۰۶ خواهد بود. 

به گزارش تایمز، خط ۱۱ مترو تهران به طول ۳۲ کیلومتر و شامل ۲۱ ایستگاه، از خطوط اولویت‌دار شبکه مترو بوده که به واسطه پوشش مناطق کم‌برخوردار از حیث دارا بودن سیستم حمل و نقل ریلی، ساخت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  با صدای مجریان معروف، حسابتان خالی نشود!

یکی از شاخص‌های این پروژه، اجرای ۲ ایستگاه و یک پارکینگ زیرزمینی در قالب یک ایستگاه جزیره‌ای است که به عنوان یک طرح ایستگاهی نوین، ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارد. از مهمترین مزایای این روش، بهره‌برداری تدریجی از خط ۱۱ متناسب با پیشرفت عملیات اجرایی فازهای مختلف آن است.

اولویت نخست شروع عملیات اجرایی خط ۱۱ به بخش ایستگاه چیتگر تا ایستگاه عبدل‌آباد مربوط می‌شود.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

ایران در امنیت است/ هیچ خطری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را تهدید نمی‌کند

سردار سعید منتظرالمهدی؛ سخنگوی فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز اظهار کرد: پلیس‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد