فیلترهای سرامیکی ریخته گری

کنکور ویژه فرهنگیان فقط اردیبهشت برگزار می‌شود/ شرط سن ۲۲ سال برای انتخاب دانشگاه فرهنگیان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، «عبدالرسول پورعباس» امروز در نشست خبری با موضوع ثبت‌نام کنکور کارشناسی ۱۴۰۳ در پاسخ به پرسش تایمز درباره اینکه آیا برای ثبت‌نام در کنکور فرهنگیان همچنان شرط سن وجود دارد، گفت: فعلاً هنوز به درخواست آموزش و پرورش شرط سن ۲۲ سال است که البته باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شود و امشب جلسه آن برگزار خواهد شد.

وی افزود: آزمون فرهنگیان دفترچه اختصاصی دارد که مربوط به شایستگی‌های معلمی است و در دفترچه راهنمای کنکور اعلام شده است که از چه دروسی خواهد بود.

رئیس سازمان سنجش گفت: نتیجه آزمون فرهنگیان قبل از انتخاب رشته اعلام می‌شود و اگر داوطلبان پذیرفته نشدند، امکان انتخاب سایر رشته‌ها را دارند اما اگر قبول شدند دیگر نمی‌توانند انتخاب رشته کنند مگر آنکه انصراف دهند و یک فرصت کوتاه‌مدت برای انصراف آنها تعیین خواهیم کرد.

پورعباس متذکر شد: بیشتر داوطلبان به دنبال دانشگاه فرهنگیان هستند تا رشته‌های دیگر چون مزایایی همچون استخدام دارد.

همچنین «احسان جمالی» معاون فنی و آماری سازمان سنجش امروز در نشست خبری با رسانه‌ها گفت: افرادی که سال ۱۴۰۲ در کنکور شرکت کردند با شماره کارپوشه و رمزی که انتخاب کردند می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آتش‌سوزی در ساختمانی در «هامبورگ» آلمان

وی افزود: ثبت‌نام زمانی نهایی است که در آخرین صفحه، کل اطلاعات ثبت‌نام نمایش داده و کد ثبت‌نام ارائه شود.

جمالی بیان کرد: امسال سهم سوابق تحصیلی ۵۰ درصد است؛ بنابراین نمره کل سوابق تحصیلی سال گذشته اعتباری ندارد و آموزش و پرورش برای داوطلبان سال گذشته، نمره کل جدید می‌سازد.

وی افزود: همه داوطلبان باید سوابق تحصیلی داشته باشند در غیر این صورت نمره خام صفر برای آنها لحاظ می‌شود و این به معنای نمره تراز منفی ۲۰۰۰ است.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش بیان کرد: اگر داوطلبان سوابق تحصیلی ندارند، در امتحانات نهایی خرداد می‌توانند برای ایجاد سابقه تحصیلی یا ترمیم نمرات اقدام کنند.

برگزاری کنکور فرهنگیان فقط در اردیبهشت

وی در ادامه درباره آزمون فرهنگیان گفت: این آزمون فقط اردیبهشت برگزار خواهد شد و در تیرماه این آزمون را نداریم؛ نتایج اولیه چند برابر ظرفیت در خرداد ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد و امیدواریم نتایج نهایی قبل از انتخاب رشته اصلی سال ۱۴۰۳ اعلام شود.

معاون فنی و آمار سازمان سنجش بیان کرد: داوطلبانی که گروه فرهنگیان را انتخاب می‌کنند، در جلسه کنکور بعد از آنکه به دفترچه اصلی پاسخ دادند، دفترچه فرهنگیان برای پاسخگویی در اختیار آنها قرار می‌گیرد؛ اعلام نتایج چند برابر ظرفیت این آزمون براساس ۶۰ درصد نمره دروس کنکور و ۴۰ درصد نمره اختصاصی تربیت معلم است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  800 تا 1000 میلیارد خسارت سیل در استهبان

انتهای پیام/؛

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

بارش برف در 5 محور مواصلاتی فارس/هوا واقعاً زمستانی شد

بارش برف در ۵ محور مواصلاتی فارس/هوا واقعاً زمستانی شد

حسین محبی در گفت‌وگو با خبرنگار مجله اینترنتی دیزاین از شیراز در تشریح آخرین وضعیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *