فیلترهای سرامیکی ریخته گری

گاف عجیب ضدانقلاب درباره یک ماکت فضایی/ ماجرای ماکاپ کپسول زیستی فضایی چه بود؟

به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری تایمز، خبرگزاری تایمز گزارشی درباره کپسول زیستی ایران که قرار است به فضا پرتاب شود منتشر کرده است که در این گزارش، تصویری قدیمی از ماکاپ نخستین فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی منتشر شده است.

در همین زمینه رسانه‌های ضدانقلاب و معاند گاف عجیبی داده‌اند(!) و با انتشار تصاویر ماکت این فضاپیما در رسانه‌های خود، مدعی شدند که این فضاپیما امنیت کافی ندارد!

این ماکت در دولت یازدهم برای کارهای نمایشگاهی در خارج از وزارت ارتباطات طراحی شده بود و در واقع یک سازه فلزی است تا مخاطبان نمایشگاهی یک مدل ذهنی از فضاپیمای سرنشین‌دار داشته باشند.

این سازه فلزی هیچ ارتباط و قرابتی با نسخه اصلی ندارد و تصویر نسخه اصلی نیز محرمانه است که بعد از پرتاب کپسول زیستی ایران، تصاویر آن برای مردم منتشر خواهد شد و مردم مشاهده خواهند کرد که این مدل اصلی با ماکت آن که در سال ۱۳۹۳ در نمایشگاه دستاوردهای فضایی رونمایی شد بسیار متفاوت است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ضرورت افزایش تاب‌آوری دستگاه‌های اجرایی تهران در برابربحران

فیلم| صفرتاصد کاوشگران فضایی ایران با مأموریت ارسال کپسول‌های زیستی به فضا

سازمان فضایی ایران , کپسول زیستی ,

شاید نخستین دلیل این موضوع آن باشد که دولت سیزدهم اعلام کرده است که موضوع زیست فضا را قرار است بعد از یک دهه توقف در دوره دولت روحانی، دوباره از سر بگیرد و نخستین کپسول زیستی را در آینده نزدیک به فضا پرتاب کند.

اما این موضوع، می‌تواند دلیل دیگری نیز داشته باشد و آن نیز “خودتحقیری” است که عده‌ای به‌صورت ذاتی به این وضعیت مبتلا هستند و از کوچکترین فرصتی برای زیرسؤال بردن دستاوردها و توانمندی‌های ایران در حوزه‌های مختلف علمی از جمله حوزه هوا و فضا استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

مرحله بعدی دهک‌بندی خانوار‌ها اعلام شد/ صدک‌بندی طبق مدل «خودرو» و «تراکنش‌های بانکی»-تایمز

علیرضا محمدی رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اظهار کرد: مطابق قانون بودجه، وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *