فیلترهای سرامیکی ریخته گری

گرانی انرژی، مقصر فقر مطلق ۱۴۱ میلیون نفر

طبق یافته‌های یک مطالعه اخیر، حداکثر ۱۴۱ میلیون نفر ممکن است به دلیل قیمت بالای انرژی به فقر مطلق کشیده شوند.

به گزارش ایسنا، یافته‌های یک مطالعه جدید نشان داد افزایش قیمت انرژی طی یک سال گذشته، ممکن است ۱۴۱ میلیون نفر را در سراسر جهان به دلیل بحران هزینه زندگی، به فقر مطلق بکشد.

 این مطالعه که در ژورنال “نیچر انرژی” منتشر شد، حاکی از آن است که مجموع هزینه‌های انرژی خانوار بین ۶۲.۶ درصد تا ۱۱۲.۹ درصد، افزایش پیدا کرده و به افزایش ۲.۷ تا ۴.۸ درصدی مخارج خانوار منتهی شده است.

به گفته محققانی از چین، هلند، انگلیس و ایالات متحده، تحت فشار هزینه زندگی، ۷۸ میلیون تا ۱۴۱ میلیون نفر احتمالا به فقر مطلق کشیده خواهند شد.

افزایش قیمت انرژی نه تنها تاثیر مستقیمی بر قبوض انرژی داشته است بلکه باعث افزایش فشار قیمت بر کل زنجیره تامین و اقلام مصرف کننده از جمله غذا و مواد ضروری اصلی دیگر می‌شود.

در پایان سال گذشته، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: بحران انرژی جهانی، تلاش‌ها برای تضمین دسترسی جهانی به انرژی مقرون به صرفه بخصوص در جهان در حال توسعه که جمعیت بدون دسترسی به برق آن بار دیگر افزایش پیدا کرده، را تضعیف کرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ۵۲ هزار واحد اقتصادی تعطیل یا نیمه تعطیل شناسایی شد

طبق جدیدترین آمار آژانس بین‌المللی انرژی، شمار افرادی که در سراسر جهان بدون برق زندگی می‌کنند در سال ۲۰۲۲، حدود ۲۰ میلیون نفر افزایش پیدا کرده و به حدود ۷۷۵ میلیون نفر رسیده که نخستین افزایش جهانی از زمان آغاز رصد این آمار توسط این آژانس در ۲۰ سال گذشته است. این افزایش عمدتا در جنوب صحرای آفریقا اتفاق افتاده که شماره افراد بدون دسترسی به برق، تقریبا به اوج سال ۲۰۱۳ بازگشته است.

 بر اساس گزارش اول پرایس، در اقتصادهای توسعه یافته بزرگ، قیمت‌ها ممکن است امسال با وجود افت اخیر نرخ تورم و قیمت انرژی، افزایش بیشتری پیدا کند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واگذاری ۵۰ لکوموتیو متوقف شده از طریق مزایده عمومی-تایمز

میعاد صالحی مدیرعامل راه‌آهن در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:برای جبران غفلت‌های چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *