فیلترهای سرامیکی ریخته گری

یک خسته نباشید بزرگ برای سلاح ایرانی

مجموعه مستند «سلاح ایرانی» تولید جدید شبکه مستند روایتی متفاوت از ساخت سلاح و تجهیزات نظامی در داخل کشور از امشب پخش می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، مجموعه «سلاح ایرانی» به تهیه‌کنندگی داود مرادیان از شنبه ـ ۲۹ بهمن ماه ـ ساعت ۲۰ به روی آنتن می‌رود.

تهیه‌کننده این مجموعه مستند در توضیح آن گفته است: «سلاح ایرانی» یک مجموعه مستند ۱۵ قسمتی است که هم اکنون پنج قسمت آن بعد از دو سال آماده شده است. همین اتفاق نشان می‌دهد که محدودیت‌های زیادی برای ساخت این اثر داشتیم به‌ ویژه آنکه در چند ماه اخیر تنش‌های زیادی در منطقه بود و به همین دلیل محدودیت‌ها روز به روز بیشتر هم می‌شد.

وی با اشاره به اهمیت ساخت این مستند اظهار کرد: پیشرفت نظامی زمانی اتفاق می‌افتد که از نظر تکنولوژیکی در لبه‌های جهانی حرکت کنید تا بتوانید چیزی در مقیاس مقابله جهانی بسازید. به همین دلیل سراغ این موضوع رفتیم و سعی کردیم به مخاطب نشان بدهیم که بومی‌سازی سلاح بسیار مهم‌تر از خرید آن از کشورهای دیگر است، چرا که تاکتیک‌هایی که براساس سلاح بومی شکل می‌گیرد بسیار کارآمدتر از تاکتیک‌هایی است که با خرید سلاح‌های خارجی میتوان به آن دست پیدا کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ذوالنور: توافق مجدد هسته ای دور از انتظار نیست/ همه چیز بهاراده آمریکایی ها بستگی دارد

مرادیان درباره فرم روایی این مستند هم توضیح داد: در این مستند صرفا اطلاعات به مخاطب نمی‌دهیم و این مجموعه، مستندی داستان‌گو است. بدین معنی که وقتی می‌خواهیم درباره شناورهای سپاه صحبت کنیم از تجربیات جنگ جهانی دوم آغاز کرده و مرحله به مرحله پیش می‌رویم تا مخاطب به یک نتیجه کلی درست و دقیق برسد. برای معرفی شناورهای ارتش نیز همین است.

وی ادامه داد: برای معرفی هرکدام از تجهیزات نظامی، مجموعه داستان‌هایی را تعریف می‌کنیم که خودباوری در آنها موضوعیت دارد. این تکنیک به ما کمک کرد تا مخاطب نسبت به اطلاعاتی که به او داده می‌شود زاویه نگیرد و آن اطلاعات در ناخودآگاه او رسوخ کند.

تهیه‌کننده مستند «سلاح ایرانی» در پایان گفت: ساخت این مستند نزدیک به دو سال زمان برد اما پژوهش آن توسط یک گروه و در مدت زمان کمتری به نتیجه رسید. این مستند یک خسته نباشید بزرگ به نیروهای نظامی کشورمان است.

به گزارش ایسنا، عوامل تولید این مستند عبارتند از: تهیه‌کننده: داود مرادیان، نویسندگان: سمیه عظیمی ستوده، مهدیه کوهستان نجفی و محدثه کارخانه، سر تیم پژوهش: مهدی بختیاری، گوینده: نوید نوروزی، محصول شبکه مستند و بنیاد فرهنگی روایت فتح با مشارکت روابط عمومی کل سپاه. «سلاح ایرانی» تولید جدید شبکه مستند سیما است و از امشب شنبه ۲۹ بهمن هر شب ساعت ۲۰ از شبکه مستند روی آنتن می‌رود و تکرارش روز بعد ساعت ۱۰ خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بازدید سخنگوی دولت از تجهیزات نیروی دریایی سپاه

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

تعطیلات رسمی افزایش نیافته‌/ فقط روز‌های کاری تغییر کرده است-تایمز

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره مصوبه مجلس در خصوص کاهش ساعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *